en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

#14 Meetup ŁuczniczQA - testy API bez tajemnic

14-meetup-luczniczqa-testy-api-bez-tajemnic
Wydarzenie:
#14 Meetup ŁuczniczQA
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
01.10.2019 (wtorek)
Godzina:
17:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu
Adres:
Gdańska 5
Rejestracja:
Facebook:
Agenda:

Konrad Gomulski - Postman i jak użyć go w testach REST API

To nie będzie prezentacja o tym jak Kevin Costner przemierza zrujnowane Stany w mundurze listonosza, ani o sympatycznym facecie i jego kocie. To będzie prezentacja o POSTMANie i jak przy jego pomocy przetestować REST API.Poznamy go bliżej, a dzięki praktycznym przykładom użycia spróbujemy się zaprzyjaźnić. Zapraszam!


Grzegorz Holak - REST Assured w służbie testów API

Wprowadzenie do biblioteki Javowej - REST Assured, która znacząco ułatwia testowanie API po protokole HTTP. Na prostych przykładach omówimy działanie podstawowych metod wykorzystywanych przy testach, a także, wykorzystując lokalną aplikację wystawiającą API stworzoną przez AmberTeam, napiszemy proste testy i uruchomimy je w formie live demo.

Opis:

Tym razem gościć będziemy doświadczonych Testerów, Magików z odległego zakątka Polski - Mińska Mazowieckiego. Grzegorz i Konrad przybliżą Wam zagadnienia i narzędzia przydatne podczas testowania API. Zapraszamy!


#PRELEGENCI

Konrad Gomulski

Tester oprogramowania, a także prelegent i trener z różnych mniej lub bardziej oficjalnych okazji. Aktualnie zajmujący się Automatyzacją Testów oraz Robotyzacją Procesów Biznesowych, jednak testował na praktycznie każdym poziomie w różnych zakątkach Europy. Fan dbania o własne bezpieczeństwo w sieci oraz zwinnego wytwarzania oprogramowania, aktywnie poszukujący nowych, ciekawych obszarów, w których można się sprawdzić. Z równym entuzjazmem dzieli się wiedzą i doświadczeniami. Nie lubi nudy, w wolnym czasie uczy każdego kto chce słuchać jak bezpiecznie zacząć przygodę z łyżwami oraz rolkami, fan dobrej fantastyki w książce i filmie oraz polskich gór.


Grzegorz Holak

Tester na co dzień zajmujący się automatyzacją i wydajnością, ale liznął testów praktycznie na każdym poziomie. Trener oraz prelegent lubiący dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą, z dużym zaangażowaniem poszukujący nowych obszarów na których można się sprawdzić. Posiadacz większości certyfikatów ISTQB Certified Tester Advanced Level: TAE, TTA, TA, TM, ponadto w kolekcji ma również ISTQB CTFL, CATE oraz A4Q Certified Selenium Tester Foundation Level. Wolontariusz na obydwu edycjach ConSelenium, teraz z zapałem angażujący się w organizację TestWarez2019. W wolnym czasie zapalony kibic Widzewa Łódź oraz dłubania w sprzęcie komputerowym, poczynając od domowych blaszaków, a na serwerach kończąc.

Uczestnicy (1):
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia