Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

141. spotkanie Wrocławskiej grupy .NET ONLINE

Wydarzenie:
141. spotkanie Wrocławskiej grupy .NET ONLINE
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
18.01.2022 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Strona www:
Opis:

Zapraszamy na 141. spotkanie Wrocławskiej grupy .NET ONLINE.


Join online:

https://youtu.be/x8VuLZpPCf8


https://fb.me/e/ME1Kn6wA

--------


[PL] "Blazor WASM: Hot or not"


Blazor wparował do .NETa i szybko zdobył zainteresowanie wśród programistów uwielbiających nowości. Bazuje na technologii, której wykorzystania próżno szukać w innych językach czy frameworkach. Czy taki krok oznacza rzucenie wyzwania frontendowym bossom takim jak Angular czy React, a może to strzał w kolano i Blazor zgaśnie tak samo szybko jak zapłonął? Przyjrzyjmy się nieco temu tematowi wspólnie.


Kajetan Duszyński


.NET Developer, który z ASP.NET jest związany już ponad 10 lat. Doświadczenie zdobywał przy wielu międzynarodowych projektach w firmach takich jak Samsung, czy Netcompany. Ma doświadczenie jako mentor, team leader, a także właściciel własnej firmy tworzącej oprogramowanie dla polskich firm. Na co dzień jest twórcą Szkoły Dotneta - miejsca kształcenia młodych .NET Developerów, kanału na YouTube "Kajetan Duszyński - Szkoła Dotneta", podcastu "Backend na Froncie", a także grupy na Facebooku "Naucz się .NETa"


-------------------------------------------------------------------------------


[PL] "Od LINQ do F#"


Chcesz przekonać się jak wygląda świat programowania, poza obiektowym? Uważasz, że programowanie funkcyjne brzmi groźnie? LINQ skradł twoje serce czytelnością rozwiązań? Lubisz typ "record" z C# 9.0? Jeżeli Twoja odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi "tak", to być może zainteresuje Cię F# - nasz rodzimy język programowania funkcyjnego, oparty o .NET (z całym bogactwem platformy i zależnościami nuget). Programowanie funkcyjne jest ciekawe samo w sobie, a zapoznanie się z ideą dużo mi dało w podejściu nawet do programowania obiektowego. Dlatego zapraszam Cię na krótki przegląd i zapoznanie się z F#, z krótkim porównaniem do C#.


Marcin Kern


Moja historia przechodzi przez pisanie i projektowanie aplikacji desktopowych, stron internetowych i rozwiązań chmurowych. Całość mojego 9-letniego doświadczenia komercyjnego opiera się wyłącznie o .NET, choć przez ostatnie lata dodałem do mieszanki Frontend w formie React'a. Spędziłem też sporo czasu i energii na szerzeniu Agile, z racji tego, że szczerze wierzę w użyteczność tego podejścia, kiedy jest ono zrozumiane i dobrze poprowadzone. Poza pracą jestem tatą wiecznie uśmiechniętego, rocznego chłopca, mężem, miłośnikiem gier komputerowych (no dalej Amazon! Czekam na Lost Ark już dobre 7 lat!), lubię malowanie cyfrowe i wygrzewanie się w saunie. Przyjemność sprawia mi też uczenie się innych języków programowania, kiedy ciekawość nade mną zwycięża.

Uczestnicy (1):
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Podobne wydarzenia