Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

#16 Meetup ŁuczniczQA - o ścieżkach rozwoju testera i pracy w środowisku wielokulturowym

16-meetuo-luczniczqa-o-sciezkach-rozwoju-testera-i-pracy-w-srodowisku-wielokulturowym
Wydarzenie:
#16 Meetup ŁuczniczQA
Typ wydarzenia:
Networking
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
10.12.2019 (wtorek)
Godzina:
17:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu
Adres:
Gdańska 5
Agenda:

#AGENDA

1. "Lost in translation - Czyli jak się porozumieć mówiąc tym samym językiem?" - Andrzej Szomszor

Współczesny świat zmienił się znacząco dzięki rewolucji technologicznej, a także mentalnej. Globalizacja przyczyniła się do coraz częstszej pracy w międzykulturowym środowisku, co dodatkowo wspiera rozwój technologii. Dzięki temu nikogo już nie dziwią zespoły złożone ze specjalistów z różnych zakątków świata. Chociaż zmiany te doprowadziły do innowacji, wymiany doświadczeń i nieocenionych kontaktów, to szybkość, z jaką nastąpiły - zwłaszcza w branży IT - sprawiła, że nie wszyscy jesteśmy przygotowani do współpracy z kolegami i klientami z innych kultur. To, że wszyscy mówimy po angielsku, nie oznacza jeszcze, że mówimy tym samym językiem. Brak świadomości różnic kulturowych może doprowadzić do nieporozumień, a nawet wrogości. Jak sobie zatem z tym radzić? Z jakimi problemami spotykamy się na co dzień? I co ważniejsze - w jaki sposób możemy usprawnić nasze relacje przy zrozumieniu kulturowych odmienności?


2. "Mapa ścieżek rozwoju kariery testera" - Michał Buczko

Zdobycie etatu testera to zaledwie początek, a nie cel rozwoju kariery. Michał pokaże Wam, jak olbrzymie możliwości czekają na Was po wybraniu właśnie tej ścieżki. W oparciu o różnorodne doświadczenia każdego z uczestników dyskusji stworzycie mapę wszystkich kierunków, w których możecie poprowadzić swoją karierę. Omówicie listę potrzebnych umiejętności i wymagań poszukiwanych przez pracodawców oraz rynek IT. Razem udowodnicie, że kariera testera to więcej niż droga od testera manualnego do automatycznego, a firmy oferują wiele możliwości w kierunkach technicznych i biznesowych. Celem panelu będzie zbudowanie mapy myśli prezentującej ścieżki rozwoju, która pozwoli każdemu z uczestników na zaplanowanie bliższych i dalszych celów w rozwoju kariery.


Oprócz tego - powrót do bookcrossingu - będzie kąsek dla spragnionych pythonowego mięsa :D i dużo networkingu!

Opis:

Tym razem #16 ŁuczniczQA... pomoże Wam znaleźć właściwą drogę. :) Razem z Michałem Buczko zastanowimy się, jakie są ścieżki rozwoju testera i w jakich kierunkach można poprowadzić swoją karierę. Andrzej Szomszor, w prezentacji "Lost in translation" odpowie na pytanie, jak odnaleźć się, pracując w środowisku międzynarodowym i jaki wpływ na pracę zespołu mają różnice kulturowe. 

Widzimy się 10.12.2019 o 17:30 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Gdańska 5.


#PRELEGENCI

Michał Buczko | https://www.linkedin.com/in/buczkomichal/

Michał to tester z ponad 10-letnim doświadczeniem, obecnie pracujący jako test manager w sektorze automotive. Przez całą swoją karierę pracował w zespołach developerskich w rolach testera, scrum mastera oraz product ownera.Uwielbia wspierać ludzi w dostarczaniu oprogramowania najwyższej jakości. Interesuje się podnoszeniem efektywności testowania oraz zarządzaniem ryzykiem w testach oprogramowania. Stara się wspierać firmę SpyroSoft oraz jej klientów przez coraz lepsze dostarczanie aktywności testerskich w projektach. W wolnym czasie dzieli się swoimi doświadczeniami na konferencjach w Polsce i za granicą.


Andrzej Szomszor | https://www.linkedin.com/in/andrzejszomszor/

Z jakością oprogramowania związany od ponad 6 lat, głównie w obrębie web, mobile i API. Obecnie zaangażowany w zarządzanie testami. Wielbiciel innowacji i technologii pomagających zaistnieć pomysłom, których pełno w jego głowie, i rozwiązujących liczne problemy, z którymi zmagamy się na co dzień. Jako filozof wierzy w holistyczne podejście do wytwarzania oprogramowania. Nastawiony na ludzi, bo koniec końców to oni używają i tworzą oprogramowanie, które stało się naszą codziennością.




Profile pracodawców

Podobne wydarzenia