Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

259. WJUG with EY: Błędy w Agile & Corda Blockchain - lessoned learned

Wydarzenie:
259. WJUG with EY: Błędy w Agile & Corda Blockchain - lessoned learned
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
19.11.2019 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Miasto:
Miejsce:
EY GDS Poland
Adres:
Sucha 2
Agenda:

18:00 - Rejestracja

18:10 - Jak uniknąć zakalca projektowego czyli błędy projektowe w projektach Agile - Jakub Chamicewicz & Maciej Szczepański

19:00 - Corda Blockchain technology and lesson learned - Jarosław Jankowski & Pawel Ryszawa

19.40 - Networking

Opis:

Wraz z partnerem spotkania, firmą EY GDS serdecznie zapraszamy na 259. spotkanie Warszawa JUG, które odbędzie się 19. listopada o godzinie 18:00 w biurze firmy EY GDS przy ulicy Przyokopowej 26 w Warszawie.


Jak uniknąć zakalca projektowego czyli błędy projektowe w projektach Agile - Jakub Chamicewicz & Maciej Szczepański


Język prelekcji (Lecture language): PL


Opis prelekcji:

Light talk w którym opowiemy o najbardziej spektakularnych błędach popełnionych w projektach, w których uczestniczyliśmy. Porozmawiamy o tym, co było ich przyczyna oraz, jak mogliśmy ich uniknąć.


O prelegentach:

Jakub Chamicewicz

Frontend developer w EY GDS Poland, który jakiś czas temu zdecydował się porzucić świat JavaScriptu i CSS’ów na rzecz rozwoju w obszarze zarządzania projektami.


Maciej Szczepański

Maciek ma kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami i projektami IT w złożonych środowiskach. Zbierał je prowadząc strategiczne, zwinne projekty i programy w największych instytucjach finansowych. W pracy dąży do ciągłego podnoszenia efektywności pracy swoich zespołów oraz otoczenia projektowego. Prywatnie miłośnik gotowania i sportów motorowych.



Corda Blockchain technology and lesson learned - Jarosław Jankowski & Pawel Ryszawa


Język prelekcji (Lecture language): PL


Opis prelekcji:

Poznaj założenia, architekturę oraz model programowania typowego rozwiązania, zaprojektowanego jako DTL (distributed ledger) na przykładzie Corda.


Jeśli jesteś ciekawy jakie problemy rozwiązują narzędzia DLT oraz czym Corda różni się od typowego serwera aplikacyjnego, rozwiązań typu distributed cache, czy systemów kolejkowych, zapraszamy na prezentację. Nie zabraknie również porównań Cordy z innymi rozwiązaniami tego typu, np.: Hyperledger Fabric, Ethereum/Quorum.


W drugiej części przedstawimy model programowania typowej aplikacji DLT z wykorzystaniem smart kontraktu (Kotlin). Zastanawiasz się, czym właściwie jest smart kontrakt czy stan rozproszonej księgi? Dowiedz się w jaki sposób stan jest dystrybuowany do uczestników sieci Corda oraz, w jaki sposób można koordynować dystrybucją stanów pomiędzy uczestnikami sieci.


W ostatniej części wystąpienia podzielimy się z Wami swoimi doświadczeniami oraz ‘lessons learned’ z tworzenia jednej z największych aplikcji DLT, w oparciu o tę platformę.


O prelegentach:


Jarosław Jankowski

Senior Technical Lead w EY GDS Poland, od dwóch lat związany z projektem Insurwave. W branży jest już od 11 lat, karierę zaczynał na stanowisku developera w różnych technologiach: Java, Salesforce, SAP, Lotus Domino czy Guidewire. W ciągu ostatnich czterech lat sprawdza się w rolach leaderskich. Interesuje go tematyka związana z IoT oraz Smart Home Solutions. Prywatnie fan motoryzacji.


Pawel Ryszawa

Senior Tech Lead w EY GDS. Programista z kilkunastoletnim doświadczeniem w różnych technologiach, w ostatnich latach głównie ze stacku Javy. Z wykształcenia magister ekonomii i inżynier informatyki. Czas wolny poświęca na wędrówki w górach.



Ogłoszenia:

* WJUG rozpoczął kampanię #call4people, w nadziei do zachęcenia uczestników do zgłaszania nowych prezentacji. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod adresem https://warszawajug.typeform.com/to/L5ydtp . Jeżeli potrzebujecie pomocy lub konsultacji - odezwijcie się do jednego z organizatorów podczas spotkania. Bardzo chętnie wam pomogą.





Profile pracodawców

Podobne wydarzenia