Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

30. spotkanie Toruń JUG - Frege oraz Kanban

Wydarzenie:
30. spotkanie Toruń JUG - Frege oraz Kanban
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
22.02.2017 (środa)
Godzina:
18:00
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Opis:

Zapraszamy serdecznie na trzydzieste spotkanie Toruń Java Users Group, które odbędzie się w środę, 22 lutego 2017 roku w godzinach 18:00-20:00 w sali S9 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18).

Wstęp na spotkanie jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana - pomiędzy spotkaniami nie ma żadnych zależności, do naszej społeczności można dołączyć w dowolnym momencie. Na spotkanie możesz przyjść bez rejestracji na portalu Meetup, jednak chcielibyśmy zachęcić Cię do kliknięcia w RSVP - osoby, które zapiszą się na to spotkanie wezmą udział w losowaniu kilku cennych upominków. Do rozdania mamy:

2 × roczna licencja na dowolny produkt od JetBrains 
2 × ebook od wydawnictwa Manning 
1 × voucher do Virtual Cube Toruń (1 godzina)

Po spotkaniu zapraszamy tradycyjnie na małe after party do pubuCarpe Kraft (ul. Plac Teatralny 7). Będzie można pogadać na najróżniejsze tematy, poznać się lepiej i napić najlepszego piwa w Toruniu :)

UWAGA: sala S9 będzie otwarta od godz. 17:30 - jeśli chcesz przyjść i pogadać z uczestnikami spotkania, a nie możesz uczestniczyć w after party to będzie to najlepsza do tego okazja. Do zobaczenia! :)

-----------------------------------------------------------------------

"Kalafiorem w JVM! - czyli eksperymenty z językiem Frege."

Podczas swojej debiutanckiej prezentacji na deskach Toruńskiego JUGa, przedstawię Wam swoje krótkie (choć mam nadzieję, że owocne :)) doświadczenia z pewnym dosyć egzotycznym językiem programowanie zwanym - Frege /ˈfreɪɡə/. Językiem funkcyjnym, którego twórcy sami określają mianem Haskella na JVM! Jak to jest możliwe? W jaki sposób działa? Jak duże obliczenia mu nie straszne? I jak w ogóle zacząć się w nim poruszać? Dowiecie się jak przyjdziecie!  

Szybki kurs programowania funkcyjnego - gratis.  

Zapraszam.

O prelegencie:

  • Piotr Skonieczka - Sam siebie nazywam czasem żartobliwie "wiecznym studentem", gdyż ciekawość świata i nieustanny głód wiedzy wciąż nie pozwalają mi się rozstać z murami Uniwersytetu. Niecałe dwa lata temu uzyskałem tytuł magistra z wszech pojętej "informatyki" na UMK, po czym dla frajdy i czystej ciekawości wybrałem się na kolejne studia... z Astronomii. Obecnie weekendy spędzam na podyplomowych studiach z zakresu programowania urządzeń mobilnych, a od następnego roku - zgodnie z planem - zamierzam rozpocząć doktorat. W wolnych chwilach szwendam się po wszelakich możliwych konferencjach, warsztatach i hackathonach lub też ganiam po starówce uczestnicząc w miejskich grach :) 

-----------------------------------------------------------------------

"Kanban na lodówce"

Każdy wie co to agile, każdy próbował Scruma. Nie każdemu jednak się to podoba i nie każdemu się udaje. W trakcie prezentacji chcę zaproponować Ci pewien eksperyment – zostawmy na chwilę kontekst IT i zmieńmy go na inny.

Opowiem o moich własnych wdrożeniach zwinnych podejść w zarządzaniu sprawami domowymi, finansach, wykańczaniu mieszkania i życiu jako takim.

Ten zabieg zmiany kontekstu posłuży nam do niezwykle ważnej rzeczy: do nazwania wartości stojących za agile oraz jego fundamentalnych zasad. Zobaczysz jak agile może zmienić z pozoru nudne czynności niesamowitą przygodę.

O prelegencie: 

  • Michał Bartyzel - Od dwunastu lat pracuje w IT kolejno jako: programista, trener coach. Pomaga programistom i zespołom pracować efektywniej, przyjemniej i tworzyć lepsze oprogramowanie. Najczęściej pracuje nad ułatwianiem współpracy z biznesem, uzwinnianiem organizacji, refaktoryzacją i efektywnością pracy.

Technikami, które opracowuje dzieli się w artykułach w magazynie Programista, portalu InfoQ, blogu, konferencjach. Jest autorem książek: „Oprogramowanie szyte na miarę. Jak rozmawiać z klientem, który nie wie, czego chce?” (Helion, 2012 i 2015), „Getting Things Programmed” (Helion, 2016), „Conversation Patterns for Software Professionals” (InfoQ, w przygotowaniu).

Prowadzi blog www.gettingthingsprogrammed.pl


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia