Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

3QA #66 Spotkanie o Jakości w IT

3qa-66-spotkanie-o-jakosci-w-it
Wydarzenie:
3QA #66 Spotkanie o Jakości w IT
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
28.05.2024 (wtorek)
Godzina:
18:45
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Gdański Park Naukowo-Technologiczny
Adres:
ul. Trzy Lipy 3, Gdańsk
Opis:

Cześć!

Zapraszamy 66. spotkanie społeczności 3QA! Spotkanie odbędzie się 28 maja 2024 (wtorek) o 18:45 w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, budynek C, sala F, poziom -1. 

  • Nie drukuj biletu. Na miejscu będzie lista.
  • Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie możesz dotrzeć na spotkanie powiadom nas o tym mailowo ([email protected]) lub poprzez FB (profil 3QA), zwolnimy bilet w systemie.


Agenda:

  • Paweł Noga "Jakim cudem sprzęt nadąża za dekadą wykładniczego rozwoju AI?"
  • Piotr Dubiela "Optymalizacja testów automatycznych z GitHub Actions"


Paweł Noga

"Jakim cudem sprzęt nadąża za dekadą wykładniczego rozwoju AI?"

Powiada się, że rozwój sieci neuronowych jest tak szybki, że ich wielkość (a tym samym moc obliczeniowa potrzebna do treningu) podwaja się co kilka miesięcy. Przyzwyczajeni do niewielkich zmian pomiędzy kolejnymi generacjami sprzętu w domowych PC, nie spodziewamy się niczego przełomowego w świecie superkomputerów. Nic bardziej mylnego. Sprzętowe potrzeby AI sprawiły, że branie większego młotka jest strategią krótkoterminową i należy męczyć te zera i jedynki sprytniej. Prezentacja będzie podsumowaniem najciekawszych trendów i przełomowych technologii zastosowanych w superkomputerach do trenowania AI. Szczególną uwagę poświęcę analizie Blackwell - najnowszej architektury zaprezentowanej przez Nvida oraz jakie technologie przenikają do świata domowych PC.


Piotr Dubiela (tujestbug.pl)

Jestem absolwentem wydziału ETI na Politechnice Gdańskiej. Od prawie 10 lat zajmuję się testowaniem oprogramowania, głównie interesuje mnie automatyzacja testów funkcjonalnych. Przez ten czas specjalizowałem się w testach aplikacji webowych, choć miałem też krótki epizod testowania aplikacji desktopowej. Testy piszę w Javie, korzystając głównie z bibliotek Selenium, restAssured oraz jako uzupełnienia testNG, jUnit i cucumber. Poza pracą testera zajmuję się szerzeniem wiedzy o podstawach programowania oraz testowaniu w postaci dedykowanych szkoleń narzędziowych oraz prowadzeniem wykładów na jednej z uczelni w Gdańsku.


"Optymalizacja testów automatycznych z GitHub Actions"

W dzisiejszym dynamicznym świecie IT, unikanie błędów kompilacji i szybkie testowanie są kluczowe dla utrzymania wysokiej jakości oprogramowania. W tej prezentacji pokażę jak wykorzystać potencjał GitHub Actions, aby skutecznie zapobiec błędom kompilacji oraz uruchamiać testy bezpośrednio z repozytorium. Dowiesz się, jak skonfigurować github workflow, aby reagował na zmiany w kodzie, wykrywał błędy kompilacji na wczesnym etapie i uruchamiał testy automatyczne z różnych środowisk, w tym testy Selenium oraz testy REST API. Omówię również jak to rozwiązanie wypada na tle innych narzędzi CI/CD takich jak Jenkins, TeamCity.


Dołącz do wydarzenia!


Zostań prelegentem! https://trojqa.pl/zglos-swoje-wystapienie/


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia