Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

#55 [Rzeszów] Event Storming z Mariuszem Gilem

Wydarzenie:
#55 [Rzeszów] Event Storming z Mariuszem Gilem
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Data:
23.02.2019 (sobota)
Godzina:
09:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
PGS Software S.A.
Adres:
Sucha 3
Prelegenci:
Opis:

UWAGA!


Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i fakt, że temat jest "gorący" będziemy potwierdzać uczestnictwo dzień przed.

W przypadku braku potwierdzenia, inna osoba z listy rezerwowej wchodzi na to miejsce.


OPIS:


Implementacja Domain Driven Design często sprowadza się do iteracyjnego podejścia capture-embed-protect. Trzech faz, w których tworzymy model opisany wspólnym językiem rozumianym w całym zespole, osadzamy model w kodzie i wreszcie chronimy go przed złowrogim wpływem innych modułów, kontekstów czy domen. Zrozumienie domeny, działających w niej procesów czy ograniczeń jest tu kluczowe dla powodzenia całej implementacji.


Event Storming jest lekką techniką do zespołowego odkrywania i modelowania złożonych domem i problemów. Wykorzystując eventy, istotne zdarzenia zachodzące w domenie, możemy modelować i wizualizować nie tylko sam flow logiki biznesowe, ale również bardziej złożone byty, agregaty, reguły biznesowe i powiązane z nimi hot-spoty, commandy, read-modele… Event Storming to także platforma komunikacji i transferu wiedzy w zespole, której użycie pozwala wdrażać na produkcję właściwie zrozumienie problemu, zamiast przybliżeń i niespełnionych założeń. Software development to proces ciągłego uczenia się, działający kod jest efektem pobocznym...


Podczas sesji zapoznamy się zarówno z ogólnymi konceptami, stosowanymi przeze mnie rozszerzeniami, jak i użyciem techniki Event Stormingu w kolejnych etapach projektu. Od wysokopoziomowego big-picture do modelowania oprogramowania, projektowania agregatów, commandów, łączenia artefaktów wyjściowych sesji z CQRS, Event Sourcingiem, BDD czy implementacjami opartymi o Domain Driven Development.


PROWADZĄCY


Mariusz Gil


Software architect interesujący się złożonymi systemami o wysokiej wartości biznesowej, związany głównie z platformami webowymi. Ex-CTO, konsultant, speaker i trener w Bottega IT Minds. Z branżą IT związany od ponad 18 lat. Po godzinach oddaje się swoim innym pasjom, fotografii i gitarze elektrycznej.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia

W bazie Crossweb nie ma nadchodzących wydarzeń dla tych parametrów.
Wiesz o jakimś wydarzeniu? Dodaj je proszę.