Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

59. spotkanie PLSSUG Kraków

Wydarzenie:
59. spotkanie PLSSUG Kraków
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
19.10.2016 (środa)
Godzina:
17:45
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
WSZiB w Krakowie
Adres:
Al. Kijowska 14
Agenda:
  • 17:45 – 18:00 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
  • 18:00 – 19:00 Wprowadzenie do zapytań temporalnych (w SQLServer 2016) - Andrzej Hładki
  • 19:00 – 19:30 Pizza Time, Networking
  • 19:30 – 20:30 SQL Server w AWS - Łukasz Tomaszkiewicz
  • 20:30 - 20:40 Zakończenie
BIO PRELEGENTÓW
  • Andrzej Hładki - od 13 lat programista rozwiązań raportowych i BI w oparciu o rozwiązania firmy Microsoft. Rozdarty między tradycyjnym BI i podejściami data mashup, self-service czy data science. Nie pisze książek... dla Waszego dobra.
  • Łukasz Tomaszkiewicz – sieciowiec, bazodanowiec i programista w jednym :) Od wielu lat tworzy programy związane z handlem na rynkach finansowych, jak również zajmuje się administracją i utrzymaniem infrastruktury. Pasjonat wirtualizacji serwerów i sieci oraz gorący zwolennik konteneryzacji aplikacji. Programuje głównie w C# + SQL Server, choć nie straszne mu inne języki (takie jak Ruby, JS, Golang) i bazy danych (jak Postgres, mongoDB).
Opis:
Zapraszamy na spotkanie grupy krakowskiej pasjonatów technologii Microsoft SQLServer KIEDY 19 październik (środa) godz. 17:45 ABSTRAKT SESJI Wprowadzenie do zapytań temporalnych (w SQLServer 2016) - "Która godzina?", "Jaki jest czas dostawy zamówienia?" - ciągle o czas się pytamy. Istnieje też w zbiorach danych i to w niezliczonych formach, jego brak bywa nawet postrzegany jako anomalia. Z punktu widzenia rozumienia czasu ludzie są niesamowici w operowaniu jego podstawowymi formami. Jednocześnie przerażająco omylni i nieskuteczni, gdy cokolwiek się skomplikuje. Bazy danych nie mają z czasem łatwiej - sama szybkość liczenia nie wystarczy - nie mają intuicji, nie potrafią reinterpretować pytań zadanych przez użytkownika, nie da się też zignorować problemu na poziomie bazy danych i podrzucić go "tym od BI / analityki". W pierwszej części prezentacji przedstawię skąd mogą wynikać problemy i wyzwania związane z przetwarzaniem takich danych. W drugiej części wykorzystamy kilka wzorców projektowych w T-Sql i DAX do analizy prostej bazy. SQL Server w AWS - W trakcie sesji przedstawię główne aspekty wdrażania SQL Servera w ramach Amazon Web Services, koszty takowych wdrożeń oraz główne korzyści i ograniczenia wynikające ze specyfiki AWS. MIEJSCE Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie, Al. Kijowska 14, sala 5K (parter)

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia