Logo Crossweb

60. spotkanie Toruń JUG - O "Micronaut" i "Self-Sovereign Identity"

Wydarzenie:
60. spotkanie Toruń JUG - O "Micronaut" i "Self-Sovereign Identity"
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
07.12.2022 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Wmii
Adres:
Fryderyka Chopina
Strona www:
Opis:

Cześć!


Restartujemy toruńskiego JUGa i zapraszamy Was na 60. spotkanie naszego Community! Już 7 grudnia w godzinach 18:00-20:00 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK (ul. Chopina 12/18) w sali S9 ugościmy Was oraz naszych szanownych Prelegentów ;)


Dla przypomnienia... Jak zwykle wstęp jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana.

Dzięki Simplito (https://simplito.com) będziecie mogli zobaczyć nagrania z tego spotkania na naszym kanale YT (https://www.youtube.com/TorunJUG), a JetBrains oraz ecom.software wrzucą coś dla Was do mikołajkowego worka. Więcej info wkrótce.


Jak zwykle, już po wszystkim, zapraszamy Was tradycyjnie na małe after party. Niestety, wraz z nagłym zakończeniem sezonu wszech-zarazy pożegnaliśmy pub Parter. Umarł król niech żyje coś tam coś tam - spotykamy się w tym samym miejscu, które teraz nazywa się Deer Bear Pub ;) Uwaga, uwaga! Panie do lat 25 proszone są o ograniczenie dawania w szyję zgodnie z wolą imperatora!

A teraz trochę o naszych Prelegentach i ich prelekcjach:


"Micronaut Framework i deklaratywny klient HTTP - praktyczne wprowadzenie"

W prezentacji tej skupimy się na praktycznych aspektach tworzenia aplikacji webowych z wykorzystaniem Micronaut Framework oraz przyjrzymy się dokładnie deklaratywnemu klientowi HTTP. Oprócz tego, dowiesz się czym jest Micronaut Framework, co ma wspólnego ze Springiem i co tak właściwie odróżnia oba te frameworki, a także zobaczysz jak tworzyć aplikacje odporne na często występujące problemy w komunikacji sieciowej. A wszystko to pokazane w praktyczny sposób podczas sesji live-coding.


O prelegencie:

Szymon Stępniak - Zawodowy programista od 2007r. z bogatym doświadczeniem na JVM (Java, Groovy, Grails, Spring Boot, Micronaut etc.). Backend Expert we francuskiej firmie Agorapulse, twórca setek nieskończonych projektów, a ostatnio autor serii niewielkich acz użytecznych code snippetów ukazujących możliwości Micronaut Framework - themnfiles.com


"The Hitchhiker's Guide to the Self-Sovereign Identity"

Obecnie w kontekście zarządzania naszymi cyfrowymi tożsamościami królują Facebook i Google z swoimi wtyczkami "Zaloguj z...". Takie podejście do zarządzania danymi osobowymi niesie sporo niebezpieczeństw, a nade wszystko oddala użytkownika od jego własnych cyfrowych tożsamości.

Self-Sovereign Identity (SSI) to ruch mający na celu oddać użytkownikowi kontrolę nad własną cyfrową tożsamością oraz tym, komu i jakie dane przekazuje. Pod parasolem SSI, poza ruchem społecznym, kryje się także stos technologiczny implementujący zdecentralizowanych model zarządzania tożsamościami.

Podczas prezentacji porównamy modele zarządzania tożsamościami, czym różni się SSI od już istniejących rozwiązań i - co najistotniejsze - o szczegółach samego SSI. Pomówimy o DID, Verifiable Credentials, Governance Frameworks i co w tym wszystkim robi blockchain. Zapraszam!


O prelegencie:

Wiktor Sztajerowski - Cynik, wielbiciel marnych dowcipów i koneser chemexa. Obecnie skupiony na technologiach blockchain. Bywalec salonów konferencyjnych (czasami nawet udaje, że coś wie i mądrzy się ze sceny). Na co dzień programista, architekt lub konsultant - w zależności od potrzeb. Jeden z ojców założycieli konferencji SegFault oraz członek kapituły łódzkiego JUG.


Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia