en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

#61 [Kraków] Event Storming - jak szybko odkrywać nieznane

Wydarzenie:
#61 [Kraków] Event Storming - jak szybko odkrywać nieznane
Typ wydarzenia:
Warsztaty
Kategoria:
Data:
25.05.2019 (sobota)
Godzina:
09:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Zooplus
Adres:
Prądnicka 20a
Strona www:
Opis:

Event Storming (ES) jest lekką techniką do zespołowego odkrywania i modelowania złożonych domen biznesowych i problemów. Wykorzystując to, że rozmawiając z szeroko pojętym biznesem o istotnych zdarzeniach zachodzących w domenie, czyli eventach, możemy modelować i wizualizować nie tylko sam flow logiki biznesowej dowolnego procesu, ale również bardziej złożone byty. ES to także platforma komunikacji i transferu wiedzy w zespole, której użycie pozwala na implementację właściwie zrozumianego problemu, zamiast przybliżeń i niespełnionych założeń - co zbyt często zdarza się w wielu projektach. W końcu software development to proces ciągłego uczenia się, a produkowany przez nas działający kod jest efektem pobocznym…

W trakcie warsztatów przejdziemy przez dwa najczęściej stosowane narzędzia ES - Big Picture oraz Design Level. Pokażemy Wam też, jak łączyć te techniki z innymi praktykami stosowanymi w projektowaniu i tworzeniu oprogramowania, jak na przykład CQRS, Event Sourcing, BDD, UX, projektowaniem architektury, pracą z danymi i metrykami i innymi.


Warsztat będzie się podzielony na 2 części, każda z nich zajmie około 3h. Najpierw przejdziemy przez tzw. Big Picture ES, gdzie zaprezentujemy Wam świetne i lekkie narzędzie do ogólnego mapowania procesów biznesowych, zapoznamy się z jego etapami dzieląc się z Wami naszym praktycznym doświadczeniem, wskazówkami i technikami. Następnie rozpoczniemy Design Level, który pozwala na zaprojektowanie technicznego rozwiązania naszego problemu w bardzo lekki i zwinny sposób, który dodatkowo pozwala się skupić na najważniejszych aspektach rozwiązania. Każdy etap będzie zawierać mniejsze części, które chętnie osobno omówimy i podsumujemy.


ADRESACI

Grupą docelową warsztatu są osoby z pogranicza technologii i produktów informatycznych – architekci, programiści, analitycy biznesowi, osoby zajmujące się UX, testerzy, Scrum Masterzy. Szczególnie zapraszamy te osoby, które szukają bardziej optymalnych sposobów na odkrywanie, wizualizowanie i rozwiązywanie problemów z jakimi się zmagają, szczególnie w zakresie określania zakresów projektów, jak i głębokiego zrozumienia potrzeb biznesowych.


WYMAGANIA

Dobrze jest mieć doświadczenie w pracy w branży IT i posługiwać się płynnie żargonem projektów IT. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją karierę, będzie Ci bardzo ciężko zrozumieć wiele aspektów ES, szczególnie w zakresie Design Level. Tu przyda się nawet doświadczenie w projektach prowadzonych zgodnie z DDD.

Wypełniona ankieta (https://1drv.ms/xs/s!AjEySs0anBSPgv9AggmWBzs5b9cLjA?wdFormId=%7BDD800324%2D2AFA%2D4802%2D81A1%2D7110964D3975%7D)


PRELEGENCI

  • Radosław Maziarka

Technology Development Manager, Team Leader i programista w obszarze .NET prowadzący wewnętrzne prezentacje i szkolenia, a także organizujący konferencję WROC# i webinarium programistyczne WROC# Online. Po pracy pomaga firmom w projektach IT oraz wspomaga technologicznie Stowarzyszenie Libertariańskie. Zwolennik dostarczania wartości małymi krokami. Można go złapać na https://radekmaziarka.pl i Twitterze @RadekMaziarka.

  • Wojciech Ptak

Fan freeride-owego wydania roweru, snowboard-u i nart. Zawodowo od lat wspierający inicjatywy zwinnych transformacji kultury organizacji w kierunku data-driven pracując z wieloma międzynarodowymi korporacjami. kupia się na budowaniu i wspieraniu zespołów, które ciągle się rozwijają w kierunku wykorzystania konceptów takich, jak evolutionary lub event-driven architecture, wykorzystanie technologii Big Data w zbieraniu i przetwarzaniu danych oraz praktycznego wykorzystania ML/AI. Aktualnie jako CTO FreshMail-a wraz z zespołem dokonuje transformacji i rozwoju architektury w złożonym systemie z odpowiednią dla wyzwań dawką legacy, w trakcie której główny nacisk kładzie się na głębokie zrozumienie potrzeb biznesowych łączących perspektywy różnych stron w projekcie.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Kraków

Sky-Shop.pl
firma technologiczna

Kraków
technologie:
PHP, MySQL, JavaScript, Angular.js, Symfony4...
typ projektów:
własny produkt
3 oferty pracy
 
Autenti
Fin-Tech

Kraków, Warszawa
2 oferty pracy
 
NOVOMATIC Technologies Poland
firma technologiczna

Kraków
technologie:
JavaScript, Spring, C#, .NET, MSSQL...
typ projektów:
Własny produkt
5 ofert pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia