en

Zaloguj się

close
Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

7 pytań o umowy inwestycyjne

Wydarzenie:
7 pytań o umowy inwestycyjne
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Tematyka:
Data:
01.02.2017 (środa) - 01.02.2017 (środa)
Godzina:
17:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Facebook:
Opis:
Kiedy: 01.02.2017 (środa), godz. 17:30-19:30 Gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Budynek III, sala FH Wstęp wolny, wymagana rejestracja: http://umowyzinwestorami.evenea.pl/ Macie pomysł na biznes albo prowadzicie już startup? Rozważacie pozyskanie inwestora albo już prowadzicie rozmowy z inwestorami? Jeżeli na którekolwiek z pytań, odpowiedzieliście twierdząco, to spotkanie jest właśnie dla Was. Oddanie części udziałów w firmie nigdy nie jest łatwą i przyjemną decyzją, dlatego warto zawczasu poznać cały proces oraz jego ewentualne konsekwencje. Dla kogo? Dla wszystkich, którzy rozważają podjęcie rozmów z inwestorami, prowadzą z inwestorami negocjacje umów inwestycyjnych albo zawarli tego typu umowy. Szczególnie zapraszamy startupy i twórców innowacji (z branż takich jak telekomunikacja, Internet, mobile, informatyka i biotechnologie), którzy mogą na swojej ścieżce pozyskiwać kapitał od funduszy typu Private Equity i przez to spotkać się z umowami inwestycyjnymi. Czego się dowiesz?
  • jak "działa" spółka z o.o. z udziałem inwestora w postaci funduszu typu Private Equity,
  • czego inwestor może oczekiwać od założycieli i od spółki,
  • jakie są najczęściej spotykane postanowienia umów inwestycyjnych,
  • co oznaczają klauzule typu "liquidation preference", "drag along", "tag along",
  • co zyskasz, a co stracisz podpisując umowę inwestycyjną.
Dlaczego warto? Podczas spotkania otrzymasz dawkę najważniejszych informacji, które pomogą Ci w przygotowaniu się do negocjacji z potencjalnym inwestorem:
  • dowiesz się dlaczego zawierane są umowy inwestycyjne i co zazwyczaj regulują,
  • poznasz skutki zapisów zawartych w umowach inwestycyjnych,
  • uporządkujesz wiedzę m. in. o uprawnieniach organów spółek z o.o., trybach podwyższeń kapitału zakładowego i procedurach związanych z nabywaniem i zbywaniem udziałów w takich spółkach.
Dzięki udziałowi w spotkaniu będziesz umieć wstępnie ocenić zapisy przedstawionych Tobie warunków umowy inwestycyjnej. Prowadząca: Maria Irena Ossowska - prawnik z kilkunastoletnim doświadczeniem w doradztwie na rzecz przedsiębiorców i przedsiębiorstw. Absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie Gdańskim i Szkoły Prawa Niemieckiego i Europejskiego, prowadzonej przez Uniwersytet w Kolonii we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim. Doradzała przy projektowaniu i organizacji działalności licznych firm, w tym startupów i nowatorskich usług. Prowadziła obsługę prawną funduszy typu venture capital i funduszy inwestycyjnych zamkniętych, doradzała przy transakcjach przejęć spółek i sprzedażach udziałów. Była dyrektorem departamentu prawnego u jednego z większych dostawców usług księgowych i pośredników finansowych w Polsce. Pracowała jako prawnik in house w kilku firmach z branży IT. Obecnie dyrektor firmy doradczej Fiduco, gdzie zajmuje się zagadnieniami tworzenia i reorganizacji przedsiębiorstw, ochroną własności intelektualnej, prawem nowych technologii i międzynarodowym prawem podatkowym.
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Trójmiasto

Droptica
Software House

Rzeszów, Trójmiasto, Wrocław
technologie:
,
4 oferty pracy
 
Schibsted Tech Polska
Software House

Kraków, Trójmiasto
technologie:
,
3 oferty pracy
 
Sapiens
Firma technologiczna

Katowice, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa, Łódź
technologie:
,
 
Zobacz wszystkie firmy >>

Podobne wydarzenia