en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Azuronet - Online Azure Meetup #29

Wydarzenie:
Azuronet - Online Azure Meetup #29
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
26.07.2021 (poniedziałek)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Rejestracja:
Strona www:
Prelegenci:
Agenda:

➡ 15:00 - Wysyłamy link do transmisji zarejestrowanym uczestnikom.

➡ 18:30 - Start prezentacji: Budowanie aplikacji typu CRUD przy pomocy ASP.NET Core i EF Core - od zera do aplikacji uruchomionej na Azure - Beata Zalewa

➡ Q&A - Pytania do prelegenta

Opis:

Zapraszamy na wydarzenie Azuronet - Online Azure Meetup #29, które odbędzie się już 26 lipca 2021 o godzinie 18:30 w Internecie w formie transmisji online.


Wydarzenie zrzesza pasjonatów technologii chmurowych.


Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, ale wymagana jest rejestracja.


Opis prezentacji


➡ Budowanie aplikacji typu CRUD przy pomocy ASP.NET Core i EF Core - od zera do aplikacji uruchomionej na Azure - Beata Zalewa

ASP.NET Core to wydajny i sprawdzony framework do tworzenia aplikacji webowych, z którego korzysta wielu developerów. Programowanie aplikacji na tej platformie jest łatwe: wystarczy zainstalować odpowiedni SDK (oprogramowanie), a samą aplikację możemy tworzyć i hostować na każdym popularnym systemie operacyjnym, z wykorzystaniem takich narzędzi jak Visual Studio lub Visual Studio Core. Podczas tej prezentacji wykonamy kompletną i w pełni funkcjonalną aplikację. Zobaczysz wprowadzenie do architektury aplikacji i dowiesz się, jak przełożyć ją na prawidłowy kod oraz wreszcie, jak wdrożyć całość na serwer. Zobaczysz jak pracować z CRUD, czyli podstawowymi funkcjami aplikacji, które umożliwiają manipulacje danymi zapisanymi np. w bazie danych. Do tych funkcji należą: Create (tworzenie obiektów), Read (odczytywanie), Update (aktualizacja) i Delete (usuwanie). Dodamy też do aplikacji testy jednostkowe, sprawdzające poprawność jej działania, a następnie wdrożymy naszą aplikację na platformę Azure.


PRELEGENT


+ Beata Zalewa

W życiu zawodowym programista SQL Server, trener MCT, administrator, programista, freelancer, czasami cudotwórca i magik, od początku kariery zawodowej związana z technologiami Microsoft. Życie prywatne w liczbach to 1 mąż, 1 córka, 1 kot i 2 psy. Hobby to kryminały i fotografia.Jeśli chcesz wspierać naszą społeczność Azuronet lub jako firma uczestniczyć w wydarzeniach to odezwij się do nas.

E-mail: [email protected]

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia