Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

BUGinnings in IT #3 - o pierwszych krokach w UX i soft skills na rozmowie rekrutacyjnej

Wydarzenie:
BUGinnings in IT #3 - o pierwszych krokach w UX i soft skills na rozmowie rekrutacyjnej
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
UX
Tematyka:
Data:
20.01.2022 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Płatne
Miasto:
Miejsce:
HEVRE bar
Adres:
Beera Meiselsa 18
Strona www:
Opis:

Już 20. stycznia spotkajmy się na pierwszym w nowym roku wydarzeniu organizowanym przez Sphere.it - BUGinnings in IT #3. Tym razem porozmawiamy o pierwszych krokach w UX i o tym jak ważne są umiejętności miękkie podczas rozmowy rekrutacyjnej.


Agenda:

18:00

Rozpoczęcie wydarzenia


18:15

Co wiedzieć aby zdobyć pierwszą pracę w UX i podołać jej wyzwaniom – Monika Soja & Mira - Helena Melhor

Dziś wejście na runek pracy UX to nie lada wyzwanie dla juniorów. Każdego miesiąca boodcampowe giganty wypuszczają dziesiątki nowych designerów wypełnionych nadzieją na znalezienie pracy marzeń. Samo aplikowanie i rozmowy rekrutacyjne są zwykle frustrującym doświadczeniem, a kiedy już w końcu, uda Ci się dostać posadę – tu dopiero pojawiają się prawdziwe wyzwania!

Dołącz do nas i posłuchaj o wszystkim co niezbędne aby zdobyć swoją pierwszą pracę w UX i podołać jej wyzwaniom. Podczas naszej prezentacji, dowiesz się jak pisać CV (a jak go nie pisać), oraz czego spodziewać się podczas rekrutacji. Postaramy się również przekazać kilka cennych tipów na temat tego jak rozmawiać z klientami, deweloperami, i osobami nietechnicznymi; jak radzić sobie z krytyką, planować swoją pracę i dużo, dużo więcej!

Do zobaczenia na BUGinnings in IT!


18:50

Umiejętności miękkie na rozmowie kwalifikacyjnej – o co chodzi i jak się przygotować? – Szymon Sobczak

Przygotowując się do rekrutacji jako programista spędzamy godziny rozwiązując przykładowe zadania, przypominamy sobie kruczki składni języka i zakuwamy funkcje z bibliotek standardowych. Umiejętności twarde – check. Ale co z umiejętnościami miękkimi? Można się z tego przygotować? Po co rekruterzy pytają o takie rzeczy jak “Co było najbardziej wartościowe w Twoich studiach?” albo “Gdzie widzisz siebie za 5 lat?”

Przez 12 lat pracując nie jako rekruter, ale jako programista, Szymon przeprowadził prawie 400 rozmów kwalifikacyjnych. Teraz prowadzi własną firmę i oczywiście dalej rekrutuje. Opowie czego szukają pracodawcy i dlaczego samo pisanie kodu nie wystarczy.


19:30

TBD


20:00

Networking

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia