Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Bydgoszcz JUG Light - Meetup #49

Wydarzenie:
Bydgoszcz JUG Light - Meetup #49
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
24.11.2022 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Adres:
Profesora Sylwestra Kaliskiego 7
Strona www:
Opis:

Zapraszamy na #49 meetup Bydgoszcz JUG w formule Light. Spotykamy się w Auditorium Novum na Politechnice Bydgoskiej.


Macie okazję posłuchać następujących prelegentów:

  • Bartosz Sokorski

Github Actions - co, jak i dlaczego?

Budowanie współczesnego oprogramowania ciężko sobie wyobrazić bez systemu CI/CD. Stały się one standardem, bez którego mało kto chce pracować. W czasie prezentacji, pokażę jeden z takich systemów, dostarczany przez GitHuba. Postaram się wyjaśnić, dlaczego według mnie, powinien być to domyślny wybór, szczególnie w świecie open source.


O prelegencie:

Programista od 7 lat, z czego 2 zawodowo. Miłośnik języka Python, automatyzacji, kultury DevOps i open source. Zawodowo związany z Pythonowym software housem STX Next. Początkujący speaker, starający się dzielić swoimi ulubionymi tematami ze świata IT.


  • Kacper Obiezierski

Node.js - Podstawy

Czy przeszło Ci kiedyś przez myśl, żeby zająć się backendem w aplikacjach webowych lub mobilnych, ale nie wiedziałeś jaką technologię wybrać i od czego zacząć? Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak Node.js? Jeśli tak, to dobrze, natomiast jeśli nie w tej prezentacji postaram się przybliżyć Ci "node'a". Zaczniemy od krótkiego opisu Node.js. Następnie powiemy sobie czym jest "NPM" oraz przejdziemy do frameworków, bibliotek oraz narzędzi, bez których pisanie byłoby dużo trudniejsze i dłuższe. Porozmawiamy również o dobrych praktykach przy pisaniu kodu działającego od strony serwera.


O prelegencie:

Jestem studentem V semestru Informatyki Stosowanej na Politechnice Bydgoskiej. Praktykuje w firmie, w której do pisania backendu wykorzystywany jest Node.js. Od samego początku bardzo zainteresowała mnie ta technologia i ciągle staram się w niej rozwijać.


  • Michał Pstrąg

Docker dla opornych

Czujesz się przytłoczony już na samą myśl o pracy z kontenerami? Jest tak wiele do nauczenia się i przekazania! Prezentację zaczniemy od odrobiny historii, aby lepiej zrozumieć, dlaczego używamy kontenerów. Następnie przejdziemy do wyjaśnienia czym tak naprawdę są kontenery i obrazy. Porozmawiamy również o tym, jak wolumeny pomagają w utrwaleniu danych, a także przedstawię kilka dobrych praktyk związanych z tworzeniem Dockerfile. Nie zabraknie demonstracji na żywo oraz dobrej zabawy!


O prelegencie:

Jestem studentem Informatyki, naukę łączę z pracą jako programista. Interesuje się systemami zdecentralizowanymi oraz obliczeniami rozproszonymi. Wierzę, że w przyszłości otwarte, zdecentralizowane AI rozwiąże wszystkie nasze problemy. W wolnych chwilach spekuluję na giełdzie oraz czytam książki.


Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Podobne wydarzenia