en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Bydgoszcz JUG - meetup #11

Wydarzenie:
Bydgoszcz JUG - meetup #11
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
19.10.2017 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Biblioteka UKW
Adres:
ul. K.Szymanowskiego 3 Bydgoszcz
Strona www:
Opis:

Zapraszamy na kolejne spotkanie bydgoskiego Java User Group, które odbędzie się w czwartek, 19 października 2017 o godzinie 18:00 w Bibliotece UKW.

Zaplanowane są 2 prelekcje:

  • Maciej Szulik - Efektywne uruchamianie aplikacji na platformie Kubernetes/OpenShift?

Google, Red Hat, Intel, Huawei, Mirantis oraz wiele, wiele innych firm inwestuje ogromne zasoby ludzi i czasu w projekt Kubernetes. Założę się, że i dla Ciebie ta nazwa budzi pewne skojarzenia, zapewne zetknąłeś się z nią w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy albo na Hacker News, Twitter-ze, Facebook-u lub na innym kanale. Czy chciałbyś się dowiedzieć więcej na temat obecnie najlepszego systemu zarządzania kontenerami, ale obawiasz się problemów początkującego? Czy chcesz zobaczyć jak łatwo uruchomić aplikacji z wykorzystaniem kontenerów? Czy chcesz poczuć łatwość skalowania aplikacji jednym kliknięciem? To i wiele innych tematów zostanie poruszone podczas naszego spotkania.

W ramach tej prezentacji/warsztatu postaram się pokazać, krok po kroku jak łatwo można skonfigurować środowisko, a następnie zbudować i uruchomić aplikację bazującą na architekturze miscroservice-ów. W tym celu wykorzystamy OpenShift-a, który jest dystrybucją Kubernetes utworzoną przez firmę Red Hat z kilkoma dodatkami, które zostaną opisane na początku prezentacji.


  • Michał Szynkiewicz - WildFly Swarm: JavaEE w świecie mikroserwisów


WildFly Swarm pozwala w łatwy sposób tworzyć mikroserwisy w oparciu o dobrze znane API Java EE. Pozwala użytkownikowi wybrać te elementy Java EE, które są mu potrzebne i spakować odpowiadające im moduły WildFly'a razem z własnym kodem do "fat jara". Co więcej, wspiera integrację z wieloma narzędziami, takimi jak Consul, Zipkin, czy elementy Netflix OSS.

Podczas prezentacji zobaczymy jak łatwo stworzyć aplikację korzystając ze Swarma, jak ją zintegrować z narzędziami przydatnymi w świecie mikroserwisów i jak wdrożyć ją na platformę OpenShift.


Wstęp na spotkanie jest wolny. Rejestracja odbywa się przez portal Meetup. Wśród osób zarejestrowanych zostaną rozlosowane atrakcyjne upominki.

Po spotkaniu zapraszamy na after-party do pubu Kraftodajnia, na którym będziemy mogli się poznać i podyskutować w luźnej atmosferze ;) Pub znajduje się pod adresem: Plac Kościeleckich 5. Widzimy się tam od godziny 21:00.

Wstęp będzie możliwy już od 17:30.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia