Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Credibility Driven Agile - budując wiarygodną przestrzeń do samoorganizacji

Wydarzenie:
Credibility Driven Agile - budując wiarygodną przestrzeń do samoorganizacji
Typ wydarzenia:
Szkolenie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
08.11.2019 (piątek)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
0
Prelegenci:
Opis:

Uwaga: Jest to szkolenie podstawowe. Tematem przewodnim jest zaufanie - wcześniejsze zapoznanie się z modelem Credibility Driven Scrum nie jest potrzebne. Model ten nie będzie również poddawany analizie.


Opis Wydarzenia


Zaufanie - słowo klucz. W ostatecznym rozrachunku wszyscy oczekujemy większego zaufania. Podskórnie czujemy również, że zaufanie jest fundamentem zdrowej, owocnej i samo organizującej się współpracy. I chociaż nie jest wprost zdefiniowaną wartością SCRUMOwą, to nie mamy wątpliwości co do tego, że bez zaufania byłoby ciężko o wypracowanie postaw ludzkich jak: Otwartość, Szacunek oraz Skupienie.


Z zaufaniem mamy jednak jeden problem - zdaje się być terminem nieuchwytnym i zawodnym. Jest niepoliczalne, wieloznaczne. Co więcej - wiąże się z nim wiele problemów. A co, gdybyśmy zeszli niżej w rozważaniach i rozłożyli samo zaufanie na czynniki pierwsze? Bardzo szybko okaże się, że zaufanie to równość matematyczna. Równość gdzie po jednej stronie mamy ufność, a po drugiej wiarygodność. Na zaufanie nie mamy bezpośredniego wpływu. Na wiarygodność? Jak najbardziej. Wiarygodność jest zarządzalna. A, skoro ufność jest powiązana z wiarygodnością - zyskujemy realny wpływ na poziom zaufania. I tutaj zaczyna się prawdziwa dźwignia zmiany. Zmiany ku lepszym, wiarygodnym, samo organizującym się organizacjom.


Co, jeśli mówiąc - "chcemy więcej zaufania" - mamy na myśli tak naprawdę - "chcemy więcej wiarygodności"?


W trakcie warsztatu jednoznacznie zdefiniujemy zaufanie, rozbierzemy je na czynniki pierwsze i wspólnie, na drodze pracy grupowej, wypracujemy mierzalne techniki/narzędzia pracy na poziomie zespołu oraz organizacji.


BIO:

Kamil Sikora

In recent years mostly connected with the video games industry and widely defined software development (e.g Miquido, Bandoneon Games, GOG.com). Currently - on behalf of Primaris organization - supports both newly established and mature scrum teams derived from banking and insurance environment.

Author of the Marketing Gier Video book (marketinggier.pl), publishing occasionally in magazines. Co-founder of the Agile Crusade undertaking, where primarily focus on shaping up Credibility Driven Scrum concept and supporting organizations from the entire country in the process of defining business value and cultivating quality communication.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia