Logo Crossweb

Czwartki z programowaniem: O tym jak budować aplikacje internetowe z nutką sztucznej inteligencji w chmurze

Wydarzenie:
Czwartki z programowaniem: O tym jak budować aplikacje internetowe z nutką sztucznej inteligencji w chmurze
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
27.01.2022 (czwartek)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego
Adres:
ul. L. Pasteura 1
Strona www:
Opis:

W ramach akcji Podaj dalej programowanie organizujemy cykl wykładów przy współpracy z samorządami warszawskich uczelni SGH i UW. Do eventu zostali zaproszeni programiści i entuzjaści programowania, którzy podzielą się wiedzą i najlepszymi praktykami.


"O tym, jak budować aplikacje internetowe z nutką sztucznej inteligencji w chmurze"


Chmura stała się centralnym miejscem i sposobem budowania nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Każdego dnia korzystacie właśnie z tego wehikułu nowoczesnych technologii, gdy zamawiacie Uber-a, szukacie nowej miłości (lub czegoś innego) na Tinderze czy też rezerwujecie podróż życia z wykorzystaniem Airbnb.

Ale jak to wygląda w praktyce? Podczas tego wykładu przyjrzymy się jak to wygląda w rzeczywistości. Chmura przypomina bowiem worek klocków lego, z których buduje się ‘twory’ aplikacji i systemów, które będą miały zdominować świat i uczynić z nas nowych twórców najbardziej gorących startup-ów. Podczas tej sesji przyjrzymy się usługom (klockom) określanym jako usługi serverless-owe i z ich pomocą zbudujemy nowoczesną aplikację internetową, która będzie wykorzystywała różnego rodzaju funkcjonalności sztucznej inteligencji, takie jak analiza zdjęć, konwersja tekstu na audio i wiele innych!


Prelegent: Tomasz Stachlewski


Szef zespołu architektów w Amazon Web Services na Europę Środkowo-Wschodnią. Na co dzień doradza klientom w tworzeniu architektury systemów, które mają zostać zmigrowane lub utworzone w chmurze AWS i w pełni wykorzystywać możliwości jakie niesie ze sobą chmura. Doradza wielu wiodącym firmom (począwszy od startupów po korporacje) z różnych branż, tj. IT, telekomunikacja, finanse i inne. Prowadzi szkolenia dla polskich i zagranicznych partnerów, podczas których przekazuje, w jaki sposób firmy powinny korzystać z chmury, jak powinna wyglądać ich droga z tradycyjnej infrastruktury do infrastruktury chmurowej, aby zmaksymalizować korzyści z tego płynące.


Sponsorem wydarzenia jest Allegro TECH https://allegro.tech


Zapraszamy!

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia