Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Event Storming - narzędzie pracy zespołu

Wydarzenie:
Event Storming - narzędzie pracy zespołu
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
20.05.2020 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Opis:

Cześć,


Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie warsztatowe organizowane przez Agile4U, które odbędzie się 20 maja 2020 r. o godzinie 18:00


Wstęp na spotkanie jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana - pomiędzy spotkaniami nie ma żadnych zależności, do naszej społeczności można dołączyć w dowolnym momencie.


U każdego z Was - spotkanie odbędzie się online! Wkrótce podamy więcej szczegółów :)


Szczegóły warsztatu:

Słyszeliście już o Event Storming-u? O modelowaniu systemów przez naklejanie karteczek ze zdarzeniami? A może byliście na poprzednim warsztacie o ES Big Picture w Toruniu? Tym razem pokażemy Wam jak użyć techniki Event Stormingu do bezpośredniej pracy nad Waszym systemem - projektowania go, dzielenia na komponenty, planowania UX, estymowania zmian.


Na poprzednim warsztacie w Toruniu przedstawiłem Wam Event Storming na poziomie Big Picture który doskonale sprawdza się jako narzędzie biznesowe służące do eksploracji i uwspólnienia rozumienia domeny przez wszystkich interesariuszy. Teraz zejdziemy niżej i pokażemy Event Storming jako narzędzie pracy zespołu. Zaczniemy od modelowania procesu biznesowego na przykładowej domenie i pokażemy jak odnaleźć fragmenty o większej złożoności i jak bardzo jest to przydatne przy estymowaniu zadań. Powiemy Wam też jak na podstawie wyniku ES wyróżnić komponenty w systemie. Porozmawiamy także o tym jak zdarzenia mogą pobudzić wyobraźnię projektanta UX. Na końcu wspomnimy również krótko o najniższym poziomie ES tzw Design Level czyli poziomie kodu i dlaczego warto o nim nie zapominać.

Zapraszamy!


Prelegenci:

Marcin Markowski

Deweloper, lider techniczny, zwolennik podejścia Software Creftsmanship i ścisłej współpracy z biznesem. Specjalizuje się w modelowaniu, implementacji Domain Driven Design i projektowaniu architektury systemów.

Zaczynał od consultingu biznesowego, później przeszedł do IT. Pracował zarówno nad systemami „enterprise”, jak i tworzył od podstaw rozwiązania dla małych firm. Próbował wejść w świat startupów z własnym produktem. Ostatecznie został jednak w IT, gdzie działa jako konsultant i trener.


Szymon Janikowski

Deweloper i lider o szerokich horyzontach. Jest trenerem i konsultantem związanym z Bottega IT Minds. Wywodzi się ze środowiska Java, ale podczas swojej kariery tworzył też front-end oraz odpowiadał za tworzenie efektywnie działających zespołów. W swoich doświadczeniach stara się odnajdywać to co uniwersalne i niezmienne i to w pierwszej kolejności przekazywać na szkoleniach. Prywatnie mąż i ojciec czwórki dzieci.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia