Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
Wydarzenie odwołane
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Geek Girls Carrots Silesia #2

Wydarzenie:
Geek Girls Carrots Silesia #2
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Data:
26.03.2020 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Strefa Centralna
Adres:
pl. Sejmu Śląskiego 2
Opis:

Mamy przyjemność zaprosić was na drugie spotkanie Geek Girls Carrots Silesia #2. Porozmawiamy o tematach kosmicznych, a w roli special guest pojawi się We Need More Space! Jeśli interesuje Cię rola kobiet w kosmosie, to jak powstaje kod szybszy niż 7.5 km/s albo innowacje związane z przeprowadzaniem analizy na podstawie zdjęć satelitarnych naszego globu - to wydarzenie jest dla Ciebie!


1) Maciej Nowak -Przygodę z zawodowym tworzeniem oprogramowania rozpoczął 7 lat temu od .NETa i przeglądarki. Cztery lata temu zmienił kierunek i obecnie zajmuje się tworzeniem oprogramowania dla satelitów. Od grudnia 2018 jest w gronie operatorów PW-Sat2. W wolnych chwilach ogląda Star Treka lub grzebie stercie kabli przypiętych do kolejnego mikrokontrolera. 

Temat: Jak powstaje kod szybszy niż 7km/s? Opis: 7.5km/s to prędkość jakiej potrzebują satelity na niskiej orbicie Ziemi. 

Na podstawie doświadczeń z projektu PW-Sat2 oraz pracy w KP Labs przybliżę wyzwania i rozwiązania związane ze sprzętem, programowaniem oraz testowaniem oprogramowania komputera pokładowego mikrosatelity.


2) inż. arch. Wiktoria Dziaduła- Studentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach (studia magisterskie). Interesuje się nowymi technologiami m.in. kontekście architektury i projektowania. Wiktoria przez 2 lata była związana z Fundacją Laboratorium Architektury 60+ oraz Kołem Naukowym LAB60+ przy Wydziale Architektury PŚ. Od 2018 roku działa w Studenckim Forum Business Centre Club Region Katowice, od grudnia br.koordynuje dział Human Resources. Założycielka i liderka grupy badawczo- projektowej M.A.R.S. (Międzywydziałowy Astronomiczny Ruch Studentów), która zrzesza pasjonatów rozwoju sektora kosmicznego w pracy nad interdyscyplinarnymi projektami. Od 2018 wspiera jako Wolontariuszka wydarzenie dla kobiet w technologiach Women in Tech Fundacji Perspektywy. Obecnie Stypendystka III edycji Akademii Liderek Biznesu i Społeczeństwa Obywatelskiego (Fundacja im. Lesława A. Pagi) oraz tegoroczna Mentee programu Shesnnovation Academy Fundacji Perspektywy, gdzie pracuje nad swoim start-upem- nowoczesną platformą związaną z branżą interior design.


Temat: Czy miejsce kobiet jest w k...osmosie?(O kosmicznych dziewczynach i domach na Marsie)

Niedawno obchodziliśmy 50 rocznicę pierwszego w historii załogowego lądowania naKsiężycu podczas Misji Apollo 11. To wiemy wszyscy. Ale co z teraźniejszością? Aktualniena naszych oczach zapisuje się niezwykła historia- rozwój sektora kosmicznego nabieratempa -rakiety wielokrotnego użytku, plany wysłania ludzi na Księżyc i na Marsa, bilety napobyt w hotelu orbitalnym i samochód dryfujący w przestrzeni kosmicznej z podglądem live.Czy to nie brzmi niesamowicie? W wystąpieniu opowiem m.in.; jaki wkład w podbój kosmosumają kobiety? Oraz, jako architekt, jak w przyszłości urządzić sobie dom na Marsie?


3) Sonia Bazan-  Doktorantka w Katedrze Geoinformatyki i Informatyki Stosowanej AGH. Przez trzy lata prowadziła firmę zajmującą się analizami środowiska na podstawie danych satelitarnych i lotniczych. Pełniła rolę eksperta i mentora w wielu polskich i międzynarodowych projektach, w tym w programie CSEOL Citizen Science Earth Observation Lab finansowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną. Obecnie Business Development Specialist w Krakowskim Parku Technologicznym, gdzie zajmuje się wsparciem startupów z sektora kosmicznego oraz współpracą z Europejskim Instytutem Innowacji i Technologii. Łączy wiedzę biznesową z doświadczeniem w przetwarzaniu danych przestrzennych.


Temat: Analiza otwartych danych satelitarnych w oprogramowaniach typu open-source, czyli jak zacząć pracę z danymi satelitarnymi. Plus kilka słów o możliwościach wsparcia dla kosmicznych pomysłów oferowanych przez KPT


Czy wiesz, co łączy ratowanie siedlisk zagrożonych gatunków, inteligentne miasta oraz rolnictwo precyzyjne? Możliwość przeprowadzenia analizy na podstawie zdjęć satelitarnych! Specyfika zdjęć satelitarnych, które wykraczają poza spektrum czułości ludzkiego oka pozwala na obserwację zjawisk, które byłyby trudne lub niemożliwe do wykrycia przy użyciu tradycyjnych metod. Rosnąca liczba satelitów obserwujących Ziemię, wciąż powiększające się repozytoria oraz polityka otwartych danych wielu agencji kosmicznych idą w parze z powstawaniem nowych, innowacyjnych możliwości wykorzystania danych satelitarnych. Podczas prezentacji dowiemy się od czego i jak zacząć obserwację Ziemi.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia