en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

It Akademia j-labs | Blockchain & Cryptocurrency Fundamentals

Wydarzenie:
It Akademia j-labs | Blockchain & Cryptocurrency Fundamentals
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
07.12.2017 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
PJATK
Adres:
Koszykowa 86
Rejestracja:
Strona www:
Facebook:
Opis:

IT Akademia j-labs #Warszawa #12/2017

Temat:

Blockchain & Cryptocurrency Fundamentals

Czym są kryptowaluty? Skąd się wzięły? Skąd bierze się ich wartość i czy ich używanie jest bezpieczne? Czym jest stojąca za nimi technologia Blockchain i dlaczego stanowi rewolucję w świecie IT oraz finansów? - Pomimo rosnącej popularności, kryptowaluty oraz systemy rozproszonych rejestrów pozostają dla wielu wciąż owiane tajemnicą.

Przedmiotem wykładu jest przybliżenie słuchaczom tematyki kryptowalut oraz stojącej za nimi technologii blockchain. Uczestnicy usłyszą historię systemu blockchain oraz pierwszej kryptowaluty - Bitcoina, poznają założenia ekonomiczne i ideologiczne projektu, okoliczności jego realizacji, podstawowe aspekty techniczne, praktyczne przykłady zastosowania tej technologii, główne nadzieje oraz ryzyka z nią związane, a także ramy prawno-podatkowe dotyczące jej funkcjonowania. Przede wszystkim jednak w trakcie wykładu rozwiane zostaną wszelkie mity, które narosły wokół tematyki kryptowalut, a jednocześnie zasygnalizowane zostaną rzeczywiste związane z nią zagrożenia.


W trakcie prezentacji, przy aktywnym uczestnictwie audytorium, zostanie zademonstrowane w praktyce użycie kryptowaluty do celów płatniczych.


Prelegenci:

  • Tomasz Korwin-Gajkowski

Programista, aktywny na rynku kryptowalut i technologii Blockchain od 2011 roku. Członek strumienia Blockchain/DLT i Waluty Cyfrowe (projekt Ministerstwa Cyfryzacji). Współzałożyciel meetupów [email protected] Uczestnik oraz organizator branżowych konferencji, szkoleń, warsztatów i hackathonów. Na co dzień pracuje dla m.in. Daimler AG (Mercedes) oraz jako niezależny konsultant współpracujący z firmami i startupami z branży DLT/Blockchain.


  • Tomasz Kurowski

Analityk ds. Nowych Technologii w Sektorze Finansowym w firmie Metrosoft z wieloletnim doświadczeniem w branży bankowości inwestycyjnej (State Street oraz Brown Brothers Harriman). Członek grupy technologicznej P2P.Systems, współorganizator i współtwórca krakowskich spotkań blockchainowych pod szyldem [email protected] Uczestnik projektu “Strumień Blockchain/DLT oraz Waluty Cyfrowe” przy Ministerstwie Cyfryzacji. Popularyzator technologii blockchain oraz innych rejestrów rozproszonych w finansach i administracji. Aktywnie zajmuje się promocją zagadnień blockchain zarówno na spotkaniach branżowych, warsztatach, konferencjach jako prelegent, jak i na łamach magazynu rynków kapitałowych FXMAG. Posiadacz certyfikatu Bloomberg Market Concepts nadanego przez Bloomberg L.P. Prywatnie ogromny miłośnik ekonomii (a zwłaszcza tematyki dot. światowych rynków kapitałowych).


  • Wojciech Kwiatek

Współzałożyciel [email protected], uczestnik i organizator wydarzeń branżowych związanych z technologią blockchain. Specjalista w zagadnieniach z zakresu blockchain, programista i konsultant w branży finansów, baz danych oraz crypt/blockchain. Aktywny uczestnik rynku kryptowalut od 2011 r.


  • Adam Kotucha

Legal consultant, Koordynator Działu Prawnego Herkules S.A. GPW, associate Kancelarii Prawnej Schiffer Sroczyński sp. j., członek Rady Nadzorczej PGMB Budopol S.A., działacz polityczny i społeczny - założyciel Partii Demokracja Bezpośrednia.


  • Jacek Sieradzki

Analityk Biznesowy IT z szerokim zakresem doświadczeń w pracy przy projektach technologii świata finansów, a w szczególności bankowości inwestycyjnej. Entuzjasta kryptowalut, technologii blokchain i innowacji w dziedzinie FinTech. Współorganizator krakowskich spotkań blockchainowych pod szyldem [email protected] Prywatnie fan i adept sportów walki.


Wstęp wolny!

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Warszawa

EPAM Systems
Software House

Gdańsk, Katowice, Kraków, Warszawa, Wrocław
technologie:
Python, Java, JavaScript, AWS, Azure...
typ projektów:
projekty dla klientów
5 ofert pracy
 
Empik S.A.
e-commerce

Warszawa
technologie:
HTML5, PHP, JavaScript, SQL, Spring...
typ projektów:
własny produkt
1 oferta pracy
 
Comarch
firma technologiczna

Białystok, Bielsko - Biała, Częstochowa, Gdańsk, Gliwice...
technologie:
Python, Java, JavaScript, SQL, Linux...
typ projektów:
własny produkt, projekty dla klientów
10 ofert pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia