Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

IT Akademia j-labs | Vladimir Alekseichenko: Programista 2.0

Wydarzenie:
IT Akademia j-labs | Vladimir Alekseichenko: Programista 2.0
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
16.01.2018 (wtorek)
Godzina:
18:15
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego
Adres:
Łojasiewicza 11
Strona www:
Opis:

Czy wiesz, że zbliża się 4. rewolucja przemysłowa? Wydaje Ci się, że rozmowy o przejęciu pracę przez roboty dotyczą tylko innych zawodów i programista nadal będzie bardzo potrzebny? Częściowa to jest prawda, ale z drugiej strony – przez najbliższe 5-10 lat szykują się naprawdę duże zmiany. Dlatego jeśli chcesz się do nich przygotować polecam sprawdzić, kim będzie programista 2.0.

Okazuje się, że poznanie uczenia maszynowego może być ciekawą przygodą (aha i robienie doktoratu jest opcjonalne).

Pokażę na przykładach, jak stosunkowo małym wysiłkiem można robić interesujące i wartościowe rzeczy. Celem prezentacji jest zainspirowanie i złamanie bariery co do złożoności tematu uczenia maszynowego. Jeśli potrafisz programować, to tutaj również dasz sobie radę!


PRELEGENT: Vladimir Alekseichenko


Vladimir lubi podróże (odwiedził około 30 krajów)... również w świecie IT. Zaczął programować ponad 10 lat temu i pracował w różnych dziedzinach informatyki (z różnymi technologiami). Przez ostatnie 4 lata zajmuje się tematami związanymi z danymi, takimi jak machine learning czy data science. Był zaangażowany w budowę infrastruktury dla wyszukiwarek (TB danych). Przygotował ETL (oparty na stacku Hadoop/Kafka/Storm), robił prognozy sprzedaży i wiele innych. Jest trenerem w warsztatach DataWorkshop.eu gdzie wyjaśnia, jak korzystać z uczenia maszynowego w życiu bez komplikacji teoretycznych i zawiłych wzorów. Prowadzi podcast o sztucznej inteligencji - BiznesMysli.pl Uczestniczy w konkursach Kaggle'a. Kocha dane i wyzwania.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia