Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

J/vacon - Online J/va Meetup #14

Wydarzenie:
J/vacon - Online J/va Meetup #14
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
08.06.2021 (wtorek)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Agenda:

➡ 15:00 - Wysyłamy link do transmisji zarejestrowanym uczestnikom.

➡ 18:30 - Concurrency control in REST API with Spring Framework - Bartłomiej Słota

➡ Q&A - Pytania do prelegenta

Opis:

Zapraszamy na wydarzenie J/vacon - Online J/va Meetup #14, które odbędzie się już 8 czerwca 2021 o godzinie 18:30 w Internecie w formie transmisji online.


Wydarzenie zrzesza pasjonatów Java.


Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, ale wymagana jest rejestracja.


ABSTRAKT


➡ Concurrency control in REST API with Spring Framework - Bartłomiej Słota

Nie jest odkrywczym stwierdzenie, że większość dzisiejszych aplikacji pozwala wielu aktorom wchodzić w interakcję z tymi samymi zasobami w tym samym czasie. Aby radzić sobie ze współbieżnością celem zapewnienia spójności danych, często sięgamy po mechanizm optymistycznego blokowania. Implementacje Java Persistence API pozwalają na aplikację tych mechanizmów przy niewielkim wysiłku programistów. Zakładając, że znane nam są zagadnienia dotyczace zarządzania transakcjami, dobierania poziomów izolacji, blokowania optymistycznego i pesymistycznego, musimy odpowiedzieć na pytanie: w jaki sposób kontrola dostępu współbieżnego wpływa na nasze API? Podczas tej prezentacji, która będzie sesją programowania na żywo, zamodelujemy REST API wspierające mechanizm optymistycznego blokowania zgodnie ze sztuką. Dowiemy się jakie nagłówki powinny zawierać żądania i odpowiedzi, oraz jakie kody odpowiedzi powinniśmy wykorzystywać w konkretnych sytuacjach. Dopełnieniem tych informacji będzie implementacja bazująca na Spring Framework - dowiemy się co daje nam framework, a o co musimy zadbać sami.


PRELEGENT


+ Bartłomiej Słota

Programista z zawodu i zamiłowania. Konsultant i mentor w Bottega IT Minds. Speaker, blogger. Zdobywał doświadczenie w branżach takich jak opieka zdrowotna, telekomunikacja, marketing, finanse, energetyka, pracując w firmach liczących od kilkudziesięciu do kilku tysięcy pracowników. Pasjonat OOP, Domain Driven Design, software craftsmanship, mikrousług i szeroko pojętej architektury systemów i aplikacji. W życiu prywatnym mąż i tata. W wolnych chwilach słucha ciężkiej muzyki, gra na gitarze, wędkuje, albo przemierza bezkresne szlaki Bieszczadów.


Uczestnicy (1):

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia