en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

JUG #26

Wydarzenie:
JUG #26
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
24.10.2019 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Garaż - restauracja\, bar\, pub
Adres:
Henryka Sienkiewicza 53
Strona www:
Agenda:
  • “Abstrakcyjny język inżynierii oprogramowania (konwencje, wzorce, standardy, etc)” by Rafał Kotusiewicz


  • “O nowościach w javie” by Albert Bernat & Artur Węgrzyn
Opis:

Talk #1 “Abstrakcyjny język inżynierii oprogramowania (konwencje, wzorce, standardy, etc)” by Rafał Kotusiewicz


Abstract


Podczas prezentacji opowiem jak widzę inżynierię programowania jako abstrakcyjny język. Spojrzymy wspólnie na wspólne cechy języków programowania, środowisk, wzorców itd… Innymi słowy — sprawdzimy co wspólnego ma Fryderyk

Szopen czy Miles Davis z Robertem Martinem :)

Będzie o dobrych praktykach, złych praktykach, celnych abstrakcjach i wszystkim co wydaje się interesujące w obszarze szeroko pojętej “inżynierii programowania”. Będzie trochę kodu (bez kodowania), trochę slajdów, trochę wymądrzania i jakieś śmieszne obrazki. Mam nadzieję, że nie będzie nudno, ale tego nie mogę obiecać


Bio


Programuję zawodowo od 20 lat. Miałem okazję obserwować (mniej lub bardziej świadomie) ewolucję branży od momentu, gdy wybór języka zamykał się w C, C++ lub Perl, PHP do chwili obecnej, gdy w obrębie jednego projektu dzieje się więcej i

różniej :) Na co dzień programuję, uczę, konsultuję, robię co mogę by świat był lepszym miejscem.

Gram (głównie na gitarze), komponuję, słucham muzyki, czytam książki, trochę piszę, lubię gotować (nigdy nie ufajcie chudym kucharzom), interesują się właściwie wszystkim i w sumie jakoś udaje mi się to wszystko pogodzić z życiem rodzinnym, byciem mężem i ojcem.


Talk #2 “O nowościach w javie” by Albert Bernat & Artur Węgrzyn


Abstract


Dla niektórych nowości w Javie są równoznaczne z lambdami i streamami dodanymi w Javie 8. Nie zaprzeczymy, że był to duży skok w rozwoju języka, ale od tamtego momentu zdążyło się już wiele wydarzyć, a zmiany z Javy 8 to już chleb powszedni. Programiści także zdążyli się już w miarę oswoić z kolejną wersją LTS czyli 11. Od jej wydania minęło już trochę czasu. Otrzymaliśmy aż dwie nowe wersje. Podczas prezentacji chcielibyśmy pokazać najciekawsze zmiany od Javy 9 do Javy 13 kładąc nacisk na te najnowsze wydania.


Bio


Albert Bernat


Jestem Java Developerem, który swoją przygodę z programowaniem rozpoczął około 3 lata temu. Zawodowo zajmuję się tym od ponad roku. Jednym z moich zainteresowań są nowinki ze świata Javy, dlatego podczas naszego spotkania chciałbym przedstawić nowe rozwiązania, które proponują nam twórcy języka oraz ich działanie „pod spodem”.

Na co dzień rozwijam swoje umiejętności pracując w Transition Technologies PSC, udzielam się także w studenckim kole naukowym Foton, a swoją wiedzę przekazuję młodzieży z VI LO. Prywatnie jestem wielkim fanem grupy Rammstein i literatury fantasy.


Artur Węgrzyn


Artur Węgrzyn jest Java Developerem w Transition Technologies, członkiem koła studenckiego Foton i studentem Politechniki Świętokrzyskiej. Komercyjnie w świecie programowania od ponad roku — amatorsko rozwija pasję do IT od czasu popsucia pierwszego komputera jako dziecko.

Pracuje w projektach z obszaru PLM, opartych na najwyższej jakości oprogramowaniu, które jest doceniane na całym świecie. Dzieli się także wiedzą z zakresu programowania w ramach współpracy TTPSC ze “Słowackim” — lokalnym liceum.

Prywatnie miłośnik nurkowania rekreacyjnego ale również koneser pizzy — mimo, że próbował wiele pizz na całym świecie jego numer jeden znajdziecie w Kielcach.


Sponsorzy


Sponsorem założycielskim JUGa jest Virtus Lab.

Sponsorem wydarzenia jest firma Transition Technologies — software house zajmujący się dostarczaniem profesjonalnych usług informatycznych.

Licencje na IDE sponsoruje Jet Brains: twórca najlepszego IDE do Javy na świecie :)

Książki z katalogu Manning dla uczestników Meetupu
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia