en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

JUGademy, sezon 3. - Spotkanie #5

Wydarzenie:
JUGademy, sezon 3. - Spotkanie #5
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
19.02.2020 (środa)
Godzina:
17:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Centrum Wykładowe 3
Adres:
Piotrowo 2
Strona www:
Opis:

Piąte spotkanie z cyklu JUGademy już 19 lutego 2020!


JUGademy to seria spotkań podczas których doświadczeni programiści dzielą się swoją wiedzą z osobami, które rozpoczynają swoją karierę zawodową w IT.


Formułą spotkania to otwarte wykłady, które trwają od 45 minut do 1.5 godz. w zależności od trudności tematu. Jeżeli znasz podstawy Javy, ale chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej, serdecznie zapraszamy!


W czasie najbliższego spotkania poruszone zostaną dwa tematy, a w między czasie, (podczas przerwy) będzie można zadać dodatkowe pytania prelegentom, oraz podyskutować na tematy mniej lub bardziej techniczne.


#1 “Monitoring aplikacji” / Bartosz Balukiewicz


Co się dzieje z aplikacją po jej wdrożeniu? O każdą działającą maszynę trzeba dbać. Opowiem dlaczego samoloty spadają, a produkcja się pali. Na podstawie przykładu, pokażę jak można monitorować aplikację - zaczynając na logach a kończąc na metrykach biznesowych.


Bartosz Balukiewicz - inżynier oprogramowania w warszawskim Allegro od dwóch lat, a zawodowo JVM zajmuje się pięć. Tworzył Allegro Smart!, a ostatnio nurkuje w świat big data przewidując czasy dostawy


#2. "Wyszukiwanie pełnotekstowe przy wykorzystaniu ElasticSearch" / Przemysław Gumuła


Są w dzisiejszych czasach takie branże, w których strona internetowa bez wyszukiwarki nie ma racji bytu. Ale czy musimy tę wyszukiwarkę stworzyć od podstaw? W zdecydowanej większości przypadków lepiej skupić się na umiejętności korzystania z gotowych narzędzi, niż na samodzielnym ich projektowaniu. Takim narzędziem jest Elasticsearch, jeden z najszybciej rozwijanych silników wyszukiwania open source. Podczas prezentacji przybliżę metody jego użycia oraz przedstawię kilka sposobów, żeby korzystanie z Waszej wyszukiwarki było dla użytkowników przyjemnością.


Przemysław Gumuła - w Allegro pracuje w backendzie, chociaż lubi zapuszczać się w czeluści big data i frontendu. Poznaje głębiny systemów finansowych i oznaczeń na ofertach, a poza tym jest fanem biegów z przeszkodami.


Chciał(a)bym uczestniczyć co muszę zrobić?


Wystarczy, że zarejestrujesz się na tym meetupie i przyjdziesz 19 lutego na Politechnikę!


Po spotkaniu nie zapomnij ocenić spotkania i napisać tutaj o swoich wrażeniach.


Podziękowania


Partnerem wydarzenia jest Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej (WIPP). Dziękujemy za pomoc w organizacji, a w szczególności za udostępnienie sali w Centrum Wykładowym.
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia