Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

JUGademy, sezon 3. - Spotkanie #8

Wydarzenie:
JUGademy, sezon 3. - Spotkanie #8
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
13.05.2020 (środa)
Godzina:
17:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Strona www:
Opis:

Ósme (ostatnie!) spotkanie z cyklu JUGademy już 13 maja 2020!


JUGademy to seria spotkań podczas których doświadczeni programiści dzielą się swoją wiedzą z osobami, które rozpoczynają swoją karierę zawodową w IT.


Formułą spotkania to otwarte wykłady, które trwają od 45 minut do 1.5 godz. w zależności od trudności tematu. Jeżeli znasz podstawy Javy, ale chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej, serdecznie zapraszamy!


Spotkanie odbędzie się w środę 13 maja 2020 r. o godzinie 17:00, ale tym razem nie spotykamy się na Politechnice :-(. Wykład odbędzie się w formie webinarium, który będziemy realizować za pomocą udostępnionej przez Allegro platformy Zoom.


W czasie najbliższego spotkania poruszone zostaną dwa tematy.


#1 "Wprowadzenie do OAuth 2.0 i OpenID Connect" / Aleksander Żelazny


Do Ubera logujemy się bez problemu wykorzystując konto na gmailu, a Spotify sugeruje osoby warte obserwowania na podstawie naszych znajomych z Facebooka. Skąd mamy jednak pewność, że Uber nie przeczyta naszych maili? Czy Spotify podczas przeglądania naszych znajomych może któregoś z nich usunąć? W trakcie tego wystąpienia opowiem o protokole OAuth 2.0, w jaki sposób gwarantuje on bezpieczeństwo w zależności od typu aplikacji oraz czym tak właściwie różni się od OpenID Connect.


Aleksander Żelazny - Programista Allegro na co dzień zajmujący się sprawami API. Entuzjasta dzielenia się wiedzą i wszystkiego co ciekawe. W czasie wolnym poznaje świat.


#2. "Wielowątkowo czy współbieżnie? Wprowadzenie do tematu." / Tomasz "Kef" Jackowiak


Współbieżność traktowana jest często jako synonim wielowątkowości. Te dwa koncepty, choć ze sobą powiązane, znaczą coś zupełnie innego. Oba są kluczowe w tworzeniu wydajnych aplikacji nie tylko dla architektur wyposażonych w dziesiątki procesorów i setki core'ów. Jak zatem należy rozumieć różnice między tymi terminami? Jak wpływają one na myślenie o sposobie tworzenia naszego kodu? No i najważniejsze, jak Java oraz inne języki zmieniały się, aby lepiej wspierać oba podejścia? Ta prezenacja pomoże Wam poznać dostępne techniki, zrozumieć ograniczenia i lepiej dobierać narzędzia do potrzeb.


Tomasz Jackowiak - inżynier oprogramowania w Allegro. Lubi placki.


Chciał(a)bym uczestniczyć co muszę zrobić?


Pierwszy krok to rejestracja przy wykorzystanie tego meetupu. Następnie zainstaluj aplikacje Zoom i czekaj na maila z informacjami o spotkaniu. W dniu spotkania za pośrednictwem tego meetup'a podeślemy informacje z hasłem do spotkania (notyfikacja powinna być widoczna w waszych skrzynkach mailowych).


Uczestnicy (1):
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Podobne wydarzenia