en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Klub Informatyka

Wydarzenie:
Klub Informatyka
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Data:
28.05.2019 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Biuro ZG PTI
Adres:
Solec 38
Strona www:
Opis:

Od kilku lat informatyka jest najchętniej wybieranym kierunkiem studiów, a w miarę spadku ogólnej liczby kandydatów na studia udział informatyki ciągle rośnie. Kolejne ekipy z najlepszych polskich wydziałów informatycznych nieprzerwanie od 1994 r. są w światowych finałach akademickich mistrzostw świata w programowaniu zespołowym, przywożąc stamtąd liczne medale, a potem pracując w najsłynniejszych przedsięwzięciach informatycznych. Perspektywy zawodu wydają się wspaniałe, bo według różnych ocen brakuje nam 30-50 tys. specjalistów IT i już studenci pierwszych lat informatyki mogą przebierać w ofertach pracy. Płac i możliwości rozwoju zawodowego zadroszczą im specjaliści ze wszystkich innych dziedzin (może poza prezesami banków). Czy tak będzie zawsze?


Starsi z nas pamiętają czasy, kiedy jako kapłani wiedzy tajemnej siedzieliśmy w białych kitlach w klimatyzowanych salach komputerowych (kto oprócz nas w latach 70. XX w. pracował w klimatyzowanych pomieszczeniach?). Dziś widzimy, w jakim tempie zmienia się rola wszechobecnej informatyki w gospodarce, w administracji, w kulturze, w życiu społecznym. Czy wraz z tymi zmianami zmienia się pozycja informatyczek i informatyków jako grupy zawodowej? Jak zmieniają ją generatory oprogramowania, automatyczne systemy testujące i różne narzędzia, którymi aplikacje na potrzeby swojego biznesu tworzą dziś nieinformatyczne zespoły nieinformatycznych firm, nie czekając ani na zewnętrznych dostawców, ani na własne działy IT. Czy metodyki zwinne, historyjki i sprinty, których efektami jest oprogramowanie typu "perpetual beta", zastępują już piękną sztukę - lub chociaż szlachetne rzemiosło - programowania?


Nad tymi zagadnieniami dyskutować będziemy 28 maja. Prowokacyjnie sformułowany temat wieczoru brzmi:


"Jesteś informatykiem. Czy będziesz potrzebny w gospodarce 4.0? A może powinieneś zmienić zawód?"


Spotykamy się jak zawsze od godz. 18:00, program merytoryczny zaczynamy o 18:30. Tym razem zapraszamy do warszawskiej siedziby Polskiego Towarzystwa Informatycznego (Solec 38, lok. 103)


Majowy Klub organizujemy we współpracy z Sektorową Radą ds. Kompetencji - Informatyka - wspólnym projektem PTI i Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.


Wprowadzeniem do dyskusji będą dwa krótkie wykłady: Tomasza Klekowskiego i Tomasza Kulisiewicza (więcej informacji o prelegentach znajduje się na stronie: http://mazowsze.pti.org.pl/13,aktualnosci/article:310). Do dyskusji panelowej zaprosiliśmy zarówno dydaktyków kształcących informatyków, jak i przedsiębiorców ich zatrudniających (skład naszego panelu wkrótce, po potwierdzeniu przez zaproszonych). Jak zawsze liczymy też na udział w dyskusji wszystkich uczestników naszego Klubu.


Wstęp na Klub Informatyka Polskiego Towarzystwa Informatycznego jest (zawsze) wolny. Ze względów logistyczno-aprowizacyjnych Oddział Mazowiecki PTI prosi jednak o zgłoszenia (z podaniem liczby osób) pod adres omaz[at]pti.org.pl. Klub będzie filmowany, więc jak zawsze będziemy prosić uczestników Klubu o zgodę na wykorzystanie ich wizerunku w relacjach wideo, które można znaleźć w kanale PTI portalu Youtube, a także w portalu Oddziału Mazowieckiego PTI, w szczególności w informacjach noszących tag wideo.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Warszawa

Sapiens
Firma technologiczna

Katowice, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa, Łódź
technologie:
,
 
EPAM Systems
Software House

Katowice, Kraków, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław
technologie:
,
20 ofert pracy
 
Pragmatic Coders
Software House

Kraków, Warszawa
technologie:
,
2 oferty pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>

Podobne wydarzenia