Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

[KRK] 7 spotkanie Microsoft Azure User Group Poland w Krakowie

krk-7-spotkanie-microsoft-azure-user-group-poland-w-krakowie
Wydarzenie:
[KRK] 7 spotkanie Microsoft Azure User Group Poland w Krakowie
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
09.05.2024 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Medius Poland Sp. z o.o.
Adres:
Stanisława Żółkiewskiego 17b
Agenda:

17:45 - 18:00, Rejestracja

18:00 - 18:20, Azure starter - Dominik Skowron

18:20 - 19:10, "Microsoft Bicep: Natywne IaC w Azure - od teorii do praktyki" - Jarosław Bagnicki

19:10 - 19:20, Przerwa

19:20 - 20:10, "Bezpieczeństwo dostępu do danych w Storage Account: RBAC, ABAC i MI" - Emil Wasilewski

20:10 - 20:20, Zakończenie

20:20 - 22:00, Networking i przekąski

Opis:

Zapraszam na kolejne już siódme spotkanie Krakowskiej Microsoft Azure User Group Poland, które odbędzie się 9 maja (czwartek) o godzinie 18:00!

Zapewnimy solidną dawkę wiedzy, ale nasze spotkanie to przede wszystkim miejsce dla społeczności, przyjazna atmosfera, możliwość wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów przy pysznych przekąskach i orzeźwiających napojach! Każdy związany z Azure jest tu mile widziany!


Event w języku polskim

Zapisy przez MeetUp

Miejsce spotkania: biuro Medius, ul. Stanisława Żółkiewskiego 17b, 31-539 Kraków

Do Zobaczenia!


Sponsorem naszego spotkania jest Medius

Medius jest liderem w obszarze tzw. spend management i pozwala klientom w automatyzacji zarządzania wydatkami oraz fakturami, od początkowych etapów aż do etapu płatności. Rozwijamy nasz własny produkt, który w kompleksowy sposób wspiera globalne marki, a z naszych rozwiązań korzystają setki klientów!

Medius jest szwedzką firmą działająco globalnie z oddziałami w Wielkiej Brytanii, Australii, USA i Polsce. W naszym krakowskim oddziale znajdują się przede R&D, DevOps, Customer Success, HR oraz IT. Jest nas już ponad 100 osób, ale wciąż się rozwijamy!

Technologie, które wykorzystujemy to .Net, Microsoft Azure, React, TypeScript, Azure DevOps. Wykorzystujemy także najnowsze rozwiązania z AI i ML w naszych produktach.

Jednak najważniejsi w naszej organizacji są ludzie, którzy tworzą Medius! Oprócz pracy spędzamy wspólnie czas podczas imprez, planszówek czy szwedzkiej fiki.


Emil Wasilewski - Senior Cloud Domain Architect | Microsoft Azure MVP

Prezentacja skupia się na trzech głównych mechanizmach kontroli dostępu do danych w Azure Storage Account: Role-Based Access Control (RBAC), Attribute-Based Access Control (ABAC) i Managed Identity (MI). Dowiesz się z niej, jak każda z tych metod może być efektywnie wykorzystana do zapewnienia bezpiecznego dostępu do przechowywanych w Storage Account zasobów. Na przykładzie rzeczywistych scenariuszy poznasz praktyczne przykłady i wskazówki dotyczące implementacji tych mechanizmów. Celem prezentacji jest zwiększenie świadomości na temat dostępnych w Azure narzędzi i technologii, które pomogą Ci w kontrolowaniu dostępu do danych w Storage Account.


Jarosław Bagnicki - DevOps Engineer | Azure Cloud Engineer

Odkryj Microsoft Bicep, natywne rozwiązanie Infrastructure-as-Code dla Azure, które oferuje prostszą, bardziej przystępną alternatywę dla tradycyjnych szablonów ARM. Poza teoretycznym wprowadzeniem podczas prezentacji, podzielę się również spostrzeżeniami z własnych doświadczeń projektowych, omawiając zarówno korzyści, jak i wyzwania związane z wdrażaniem Bicep. Na zakończenie, podczas sesji live coding, zobaczysz na przykładzie, jak to narzędzie uprości zarządzanie Twoją infrastrukturą w Azure.


O prelegentach:

Emil Wasilewski

Microsoft Most Valuable Professional w kategorii Microsoft Azure. Lider Microsoft Azure User Group Poland - grupy zrzeszającej ekspertów i użytkowników platformy Microsoft Azure. Certyfikowany architekt oraz trener technologii Microsoft Azure. Organizator serii konferencji AzureDay Poland oraz wielu innych inicjatyw wśród polskiej społeczności. Prelegent na wielu konferencjach i spotkaniach lokalnych grup. Współautor kanału na YouTube “ABŚ - Azure Bez Ściemy”. Formalny właściciel AzureTruck.

Jarosław Bagnicki

Software Engineer z pasją do programowania i chmury publicznej Micrososftu. Karierę zaczynał jako Frontend Developer, by później skupić się na pisaniu backendów w .NET. Obecnie w firmie Medius pełni rolę DevOps Engineera oraz Azure Cloud Admina w jednym z projektów, gdzie łączy doświadczenie programisty z zarządzaniem zasobami chmurowymi.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia