Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

LETNI CROSS Meetup Meetjs + QualityMeetup #1

Wydarzenie:
LETNI CROSS Meetup Meetjs + QualityMeetup #1
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Data:
28.08.2018 (wtorek)
Godzina:
17:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Agenda:
  • Jak sobie i innym obniżyć próg wejścia w nasz kod? - Mateusz Tarnaski


Czy miałeś kiedyś hobbystyczny projekt który zacząłeś, ale brakło czasu na jego rozwijanie i bałeś się do niego wrócić? Mówi się że każdy kod który pisałeś więcej niż 6 miesięcy temu mógłby równie dobrze być pisany przez kogoś innego. To samo z kodem pisanym przez innych ludzi. Na przykładach omówimy sposoby na ułatwienie sobie powrotu do takiego kodu, a tak naprawdę pokażemy jak ułatwić obcym osobom pracę z naszym repozytorium.


  • Jak rozwiązywać problemy programistyczne bez pisania kodu? - Bartłomiej Michalski


Co jest istotne dla interesariusza - napisanie kodu czy rozwiązanie swojego problemu? Jak często spotkaliście się z sytuacją w której pierwsze co robimy to składamy ofiarę z kodu na ołtarzu zwanym projektem zanim pomyślimy co należy faktycznie zrobić? Jak przy ograniczonych środkach, zasobach i czasie zadbać o to by dostarczyć wartość i nie zwariować. To i więcej na podstawie projektu zrealizowane dla darmowej konferencji WUD Silesia.


Prelegenci


  • Bartłomiej Michalski - W dzień Lead Engineer / Senior Software Developer w firmie Future Processing, w nocy śpi. Ponad 8 lat doświadczenia komercyjnego w zakresie wytwarzania oprogramowania w różnych technologiach (zwłaszcza .NET) oraz domenach, również w takich, w których nikt nie chciał pracować. Obecnie współtworzy rozwiązanie do przetwarzania dużego wolumenu danych w oparciu o platformę Microsoft Azure z wykorzystaniem min: Apache Spark, Data Lake Storage, Data Lake Analytics, Data Factory.

Redaktor serwisu Devenv.pl. Współtwórca podcast DevCast. Prelegent oraz organizator licznych wydarzeń, których głównym celem jest dzielenie się wiedzą oraz krzewienie potrzeby stosowania dobrych praktyk, w celu dostarczania wartości oraz maksymalizacji jakości wytwarzanego produktu. Współorganizator Wakacyjnych Praktyk w Future Processing, WUD Silesia, Gliwice Software BarCamp oraz prowadzący przedmiot na Politechnice Śląskiej „Tworzenie Oprogramowania w Zmiennym Środowisku Biznesowym”.


  • Mateusz Tarnaski - Na papierze klasyfikowany jako 'Fullstack Developer', w rzeczywistości stara się nie dać zaszufladkować. Tam gdzie wydają się potrzebne 3 linie kodu szuka sposobu na napisanie 1 lub 0, bo wierzy że każdy kod to dług techniczny. Regularny uczestnik meetupów i konferencji, nierzadko jako prelegent - dzielenie się wiedzą uważa za najlepszy sposób na jej usystematyzowanie.

Zawodowo para się JSem, hobbystycznie zgłębia arkana języków funkcyjnych i neurotycznie szuka work-life balance. W zimie priorytetyzuje snowboard.


Opis:

Zapraszamy na pierwsze tego typu spotkanie dla śląskiej społeczności IT. Dwa dobrze znane katowickie meetupy spotkają się razem pod patronatem fundacji Gruba.IT.


Spotkanie odbędzie się w luźniej, wakacyjnej atmosferze - na świeżym powietrzu, z grillem i napojami chłodzącymi. Nie obędzie się również bez prelekcji przygotowanych przez przedstawicieli Meetjs i Quality Meetup.


Jeśli masz ochotę spędzić ciepłe, sierpniowe popołudnie z dobrym jedzeniem, ciekawymi ludźmi i merytorycznymi prelekcjami - wpadnij do lokalu Drzwi Zwane Koniem 28 sierpnia o 17:30.
Podobne wydarzenia