en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Lutowy KI - dwugłos o cyberbezpieczeństwie

Wydarzenie:
Lutowy KI - dwugłos o cyberbezpieczeństwie
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
25.02.2020 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Strona www:
Opis:

Oddział Mazowiecki PTI zaprasza na kolejny Klub Informatyka, który odbędzie się 25 lutego (wtorek), w siedzibie Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie, ul. Kolska 12, Sala - Lotnisko (mapka tutaj). Spotkanie w całości będzie poświęcone cyberbezpieczeństwu. Można przybywać od godziny 18:00, w ten sposób zdobywamy chwilkę na spotkanie z dawno nie widzianymi znajomymi. Pierwsza prezentacja rozpoczyna się równo o godzinie 18:30. Ostatnia, sesja pytań i odpowiedzi, powinna zakończyć się przed godz 21:00. Podczas spotkania omawiane będą rozliczne zagadnienia z dziedziny cyberbezpieczeństwa.


Certyfikację informatyki w Polsce, w szczególnosci wpływ certyfikowanych produktów i usług ICT na bezpieczeństwo teleinformatyczne zaprezentuje Paweł Kostkiewicz. W ramach swojego wystąpienia opowie o zagadnieniach szczegółowych, w tym o:


+ przyszłości certyfikacji w kontekście zmian legislacyjnych UE (Akt o Cyberbezpieczeństwie, Europejskie Ramy Certyfikacji Cyberbezpieczeństwa) i umów międzynarodowych np. SOG-IS/CCRA;

+ (bez)sensowności poddawania wyrobów IT testom w Jednostkach Oceny Zgodności;

+ możliwościach zwiększenia zysków/strat dla producentów certyfikujących swoje produkty;

+ znaczeniu „-acji”: akredytacji, certyfikacji, ewaluacji, notyfikacji;

+ przydatności norm technicznych przy kupowaniu urządzeń teleinformatycznych i oprogramowania;

+ co ważne - nie powie ani słowa o certyfikatach SSL ani o podpisie elektronicznym!


Aspekty kadrowe systemów certyfikacji kompetencji z obszaru cyberbezpieczeństwa omówi Marcin Cabak. W Europie i na świecie funkcjonuje powszechny pogląd o braku dostatecznej liczby specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa. Problem dotyka również rynek polskich pracodawców, zarówno w sektorze prywatnym jak i państwowym. Połowa alertów o incydentach bezpieczeństwa w organizacjach pozostaje bez odpowiedzi z powodu braku wykwalifikowanych kadr. Ich pozyskanie powinien zapewnić system edukacji. Mnożą się inicjatywy uczelni tworzących kierunki studiów zarówno dyplomowych jak i podyplomowych. Pojawiają się kursy i szkolenia nieformalne w tym e-learningowe. Jak jednak stwierdzić, że osoba wchodząca w czuły obszar cyberbezpieczeństwa faktycznie posiada właściwe kwalifikacje? To jest pytanie, które zadaje sobie wielu menedżerów. Z problemem tym zmierzyło się Polskie Towarzystwo Informatyczne uruchamiając projekt utworzenia krajowego systemu certyfikacji zawodowej w obszarze cyberbezpieczeństwa. Prezentacja będzie zawierać informacje o podjętych przez PTI działaniach i spodziewanych efektach. Wystąpienie będzie również poświęcone analizie istniejących, międzynarodowych systemów certyfikacji specjalistów w przedmiotowym obszarze, w tym prac inicjowanych zarówno przez instytucje Unii Europejskiej, jak i poszczególne kraje członkowskie.


Wstęp na Klub jest wolny. Ze względów logistyczno-aprowizacyjnych Oddział Mazowiecki BARDZO prosi o zgłoszenia (z podaniem liczby osób) pod adres omaz[at]pti.org.pl. Klub będzie filmowany. Wiąże się to z wyrażeniem przez uczestników Klubu zgody na wykorzystanie ich wizerunku w relacjach wideo, które można potem znaleźć w kanale PTI portalu Youtube, a także w portalu Oddziału Mazowieckiego PTI, w szczególności w informacjach noszących tag wideo.Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Warszawa

EPAM Systems
Software House

Katowice, Kraków, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław
technologie:
Python, Java, JavaScript, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów
16 ofert pracy
 
Pragmatic Coders
Software House

Kraków, Warszawa
technologie:
Java, AWS, C++, React, Solidity...
typ projektów:
Projekty dla klientow / Własne produkty
1 oferta pracy
 
Comarch
firma technologiczna

Białystok, Bielsko - Biała, Częstochowa, Gliwice, Katowice...
technologie:
Python, Java, JavaScript, SQL, Linux...
typ projektów:
własny produkt, projekty dla klientów
9 ofert pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia