en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Music Jam

Wydarzenie:
Music Jam
Typ wydarzenia:
Warsztaty
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
26.10.2019 (sobota)
Godzina:
09:30
Język:
polski
Wstęp:
Płatne
Miasto:
Miejsce:
Inkubator STARTER
Adres:
Lęborska 3B
Rejestracja:
Strona www:
Agenda:

- Rejestracja + śniadanie: 9:30 - 10.00

- Rozpoczęcie godz. 10:00

- Team building i prezentacje pomysłów: 10:15 - 11:00

- Maraton tworzenia: 11:00 - 20:00

- Lunch: 13:00

- Pizza time: 18:00

- Finał i prezentacja projektów 20:00- 21:00

- Zakończenie 21:00 -22.00

Opis:

Co jest grane?

Music Jam to święto muzyki i technologii w jednym. Spotykamy się w jednym miejscu i czasie, by wspólnie łączyć świat IT ze sferą dźwięków. Podczas 12h maratonu będziemy tworzyć, rekmiksować i bawić się muzyką i kodem niezależnie od ich postaci - od tworzenia na perkusji przez zaprogramowanie kompozycji na buzzerach od Arduino po ułożenie utworu składającego się w piękną całość z dźwięków wydawanych przez oscylator. Ważne jest , aby każdy z projektów łączył muzykę i nowe technologie.

Do kogo kierowane jest wydarzenie?


Do każdego fana muzyki. I tyle. Jeśli muzyka daje Ci radość, to technologia z pewnością nie będzie problemem. Ważne, abyś miał tylko ukończone 18 lat.


Let's reUSE MUSIC!

Domena publiczna to niekończące się pasmo inspiracji.

Na potrzeby MUSICJAM - proponujemy wam wykorzystanie muzyki z na wolnych licencjach - np kompozycje największych klasyków lub utwory udostępnione przez twórców na wolnych licencjach. Zawsze zwróćcie uwagę czy wykonanie nie jest objęte prawami autorskimi majątkowymi!

Dobrze kwestie związane z muzyką wyjaśnia ten artykuł: https://www.legalnakultura.pl/pl/prawo-w-kulturze/prawo-w-praktyce/news/2831,muzyka-dawna-i-muzyka-ludowa-w-swietle-prawa-autorskiego

W Medialabie Gdańsk zrekonstruowaliśmy XVII wieczne zaśpiewy gdańskich ulicznych sprzedawców - i nasze wykonania będą do pobrania i wykorzystania podczas hackathonu - udostępnimy je na CC-BY-SA.

UWAGA: wykorzystanie choć fragmentu z udostępnionych przez nas zaśpiewów da wam szansę na specjalne laury od Instytutu Kultury Miejskiej. Bierzcie i używajcie! USE IT a właściwie REUSE IT and GOOD LUCK!


Skąd wziąć muzykę/nuty do wykorzystania:

- polona.pl - wpisując nazwisko dowolnego kompozytora w wynikach wyszukiwania zawsze trafią się jakieś nuty np Moniuszko https://polona.pl/search/?query=moniuszko&filters=public:1

- otwartezasoby.pl - lista serwisów i stron udostęniających muzykę ze free! https://otwartezasoby.pl/kategorie-do-stron/muzyka/

- Europeana Music - europejska biblioteka cyfrowa i jej zbiory nagrań. Z części z nich możecie korzystać zupełnie swobodnie: https://www.europeana.eu/portal/pl/collections/music?q=TYPE%3ASOUND&view=grid&f%5BREUSABILITY%5D%5B%5D=open

- Przede wszystkim nasze XVII wieczne zaśpiewy. Mogą być np elementem dźwiękowego pejzażu lub zostać wplecione w nieoczywisty sposób w wasz utwór muzyczny.


Organizatorzy MusicJam:

Instytut Kultury Miejskiej, CODE:ME, Hackerspace Trójmiasto

Partnerzy:

Inkubator Starter


FAQ:

- Jaka jest cena za bilety?

Oplata rejestracyjna wynosi symbolicznie 20zl. Dzięki tej kwocie mamy pewność ze zajmujemy miejsca tylko dla osób zainteresowanych.

- Jak wygląda sprawa wyżywienia?

Zapewniamy poczęstunek na śniadanie, obiad oraz pizzę. Dodatkowo przez cały czas dostępny jest catering z kawa oraz herbata.

- Czy muszę mieć zespół?

Rywalizacja odbywa sie w 3 do 5 osobowych zespołach. Nie jest jednak wymagane posiadanie drużyny przed rozpoczęciem wydarzenia. Wiele zespołów dobiera się na miejscu, w trakcie prezentacji pomysłów.

- Co należny zabrać ze sobą?

Na miejscu zapewniamy biurka, krzesła, prąd i internet. Ważne jest wiec aby zabrać ze sobą wszystkie narzędzia niezbędne do pracy.

- Jak będzie wyglądała przestrzeń hackathonu?

Przestrzeń będzie składała się z 2 odrębnych części: głośnej, gdzie będzie można hałasować, testować i bawić się. To też przestrzeń na rozpoczęscie i zakonczenie maratonu. Druga część, to przestrzeń cicha, dedykowana dla osób chcących się skupić.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Trójmiasto

EPAM Systems
Software House

Katowice, Kraków, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław
technologie:
Python, Java, JavaScript, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów
20 ofert pracy
 
Schibsted
Software House

Kraków, Trójmiasto
technologie:
PHP, Java, JavaScript, Node.js, Scala...
typ projektów:
Własne rozwiązania
2 oferty pracy
 
Droptica
Software House

Rzeszów, Toruń, Trójmiasto, Wrocław
technologie:
PHP, JavaScript
typ projektów:
projekty dla klientów
1 oferta pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia