Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Niezapomniane przygody w krainie alokacji pamięci w JVM

niezapomniane-przygody-w-krainie-alokacji-pamieci-w-jvm
Wydarzenie:
Niezapomniane przygody w krainie alokacji pamięci w JVM
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
12.06.2024 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Restauracja Garaż
Adres:
Henryka Sienkiewicza 53
Prelegenci:
Opis:

KJUGowicze - 71. meetup już niebawem! Spotykamy się tym razem w środę w Pubie Garaż. Na scenie wystąpi Jarek Pałka!


Niezapomniane przygody w krainie alokacji pamięci w JVM

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego w Java, niż alokacja pamięci. Wystarczy wywołać konstruktor, a magia dzieje się sama, do tego jeszcze GC za nas posprząta.

Ktoś powiedział magia? W kolejnej odsłonie sagi "JVM nie tylko dla orłów i opornych", poznamy mechanizmy które wykorzystuje JVM podczas alokacji pamięci, dowiesz się jak jest zorganizowana pamięć, że nie samym "heap'em" człowiek żyje. Czym jest TLAB i PLAB, czy musisz używać "compressed oops" i jak wygląda nasz obiekt w pamięci i co wspólnego mają z tym liliputy. Dowiesz się także jak efektywnie zarządzać pamięcią oraz jak monitorować i profilować wykorzystanie pamięci i jak analizować problemy związane z głodnymi RAMu aplikacjami. Jako bonus garść sucharów i historii z świata wydajności i pamięciożernych aplikacji.

O prelegencie:

Jarek Pałka - Od ponad 20 lat w branży IT jako administrator baz danych, programista, architekt, manager i „inżynier od spraw katastrof”.

Brałem udział w małych, średnich i nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami „waterfall”, Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk - z tym samym zawsze skutkiem. Wszystko to doprowadziło mnie do wniosku, że nieważne co robisz,

ważne byś robił to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i przy użyciu właściwych narzędzi, które wykonają pracę za Ciebie. W międzyczasie dałem się porwać ideom TDD oraz Software Craftmanship, do granic możliwości wyeksploatować tak piękne w swej

prostocie pomysły jak REST i NoSQL. Porzuciłem je, by zgłębić tajniki „system thinking” i zachwycić się siłą, jaką niesie ze sobą „metafora” oraz by odkryć, że rządzą nami te same prawa „natury”.

Niepokorny wyznawca kościoła JVM, badacz bytecode’u i JIT oraz wszelkiej maści parserów, interpreterów i kompilatorów. Na co dzień walczący o lepszą wydajność w Neo4j.

Od czasu do czasu można usłyszeć moje niskiej jakości żarty na temat architektury na konferencjach w Polsce.

W wolnych chwilach trener w Symentis, autor bloga na http://geekyprimitives.wordpress.com/ oraz samozwańczy dyktator w radach programowych wielu konferencji.


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia