en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Pierwszy Klub Informatyka w warunkach zaraźliwych

Wydarzenie:
Pierwszy Klub Informatyka w warunkach zaraźliwych
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
29.09.2020 (wtorek)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Strona www:
Opis:

Wszystko wskazuje na to, że społeczność Oddziału Mazowieckiego PTI (i nie tylko oddziału i nie tylko PTI), już niedługo będzie mogła uczestniczyć w Klubie Informatyka, który zapowiadamy na 29 września, wtorek (godz. 18:30 czasu polskiego). Tytuł tego spotkania to Jak być dobrym (słuchanym) prelegentem w wirtualnej auli/sali. Rozpatrujemy to zagadnienie jako element pracy wykładowcy akademickiego, nauczyciela, prezentera, w rozpoczynającym się roku akademickim/szkolnym.


Do tej pory wykładowcy przejmowali się głównie tzw. mową ciała (body language). Tymczasem w okresie upowszechnienia wideokonferencji zaczynamy się spotykać z technikami grania ekranem i głosem, co przez analogię można by nazwać screeny language. Podczas Klubu chcemy wspólnie wymienić się wiedzą jak z sukcesem prowadzić telekonferencje, być wysłuchanym, zrozumianym, i zapamiętanym. Na dodatek uzyskać potwierdzenie, że osiągnęliśmy zamierzone rezultaty. Klub przeprowadzony zostanie w formie półtoragodzinnej dyskusji panelowej.


Udział w niej potwierdzili: Helmut Gläser z Hamburga/Katowic, Dariusz Martynowicz z Krakowa oraz Paweł Strzelecki z Warszawy.


Klub Informatyka odbędzie się w trybie zdalnym. Adres URL wydarzenia dla uczestników Klubu, na platformie Webex, znajduje się tutaj (https://zg-pti.webex.com/mw3300/mywebex/default.do?nomenu=true&siteurl=zg-pti&service=6&rnd=0.8389784731509684&main_url=https%3A%2F%2Fzg-pti.webex.com%2Fec3300%2Feventcenter%2Fevent%2FeventAction.do%3FtheAction%3Ddetail%26%26%26EMK%3D4832534b0000000499b4cccdbc4389def02ec747a81ff4393d9a0c0650cb9f703f1b203731fc4dd3%26siteurl%3Dzg-pti%26confViewID%3D172715792382565445%26encryptTicket%3DSDJTSwAAAAR5T0HspPXFDiHeDOTelRss7pPRj3VEc-7k6xR-yRjptQ2%26).


Nie trzeba żadnych haseł, wystarczy podać tożsamość, która potem będzie niezmienna w trakcie sesji i będzie się wyświetlała, np w razie zadawania pytania. Na komputerze odbiorców nie trzeba instalować niczego poza przeglądarką. Ze względów techniczno-organizacyjnych warto zadbać o to, żeby dołączyć do sesji co najmniej na 10 minut przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania. Maszyna Webex będzie na uczestników czekała od godz. 18:00, można próbować networkingu F2F, choć chyba to będzie nie lata sztuka.


Klub będzie nagrywany a potem publikowany. Domniemywa się wyrażenie przez prelegentów i dyskutantów Klubu zgody na wykorzystanie ich wizerunku w relacjach wideo, które można potem znaleźć w kanale PTI portalu Youtube, a także w portalu Oddziału Mazowieckiego PTI, w szczególności w informacjach noszących tag wideo. Niestety: kanapki, ciastka i napoje tym razem uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie.


Paneliści (więcej informacji na stronie

http://mazowsze.pti.org.pl/13,aktualnosci/article:348


Helmut Valentin Gläser - niezależny ekspert z Hamburga, absolwent Fakultetu Ekonomii i Socjologii Albert-Ludwigs-Universität w Freiburg im Breisgau; praktyk zarządzania z ponad 40-letnim doświadczeniem.


Dariusz Martynowicz - nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, członek grupy SUPERBELFRZY RP, edukator, trener. Właściciel firmy Czas na progres i grupy na fc Czas na progres - (nie tylko belferska) PROGRESOWNIA. Entuzjasta kreatywności i nowoczesnych technologii.


Paweł Strzelecki, prof. zw. matematyki, specjalizacja: nieliniowe równania różniczkowe cząstkowe, rachunek wariacyjny, analiza geometryczna; zatrudnienie: wszystkie stanowiska w Instytucie Matematyki UW. Więcej informacji na stronie https://www.mimuw.edu.pl/~pawelst/

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia