Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Polish Java User Group

Wydarzenie:
Polish Java User Group
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
29.10.2018 (poniedziałek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
BAL
Adres:
Ślusarska 9
Strona www:
Opis:

Zapraszamy na kolejne spotkanie gdzie posłuchamy o IoT i Cloud Native oraz maszynach wirtualnych (tym razem na wyższym poziomie abstrakcji)


Daniel Bryła - Inżynier oprogramowania w Grape Up, zajmujący się projektowaniem i implementacją rozwiązań Cloud-Native. Doświadczony w tworzeniu systemów opartych na architekturze mikroserwisów, programowaniu w Javie i podejściu DevOps. W wolnym czasie amator żeglugi i podróżnik, lubiący odkrywać nowe miejsca.


Internet Rzeczy jest relatywnie świeżą domeną która przyniosła ze sobą nowe wyzwania. Czasy w których każde urządzenie podłączone jest do sieci i może zgłaszać swój stan, wymagają odpowiednich rozwiązań. Z taka ilością danych i częstotliwością odczytu z sensorów mogą nie poradzić sobie wszystkie systemy informatyczne. Wykorzystanie wzorca Digital Twin pozwala na ograniczenie ilości zapytań do urządzeń i optymalniejsze wykorzystanie ich. Wykorzystanie wzorca narzuca także ogólną architekturę systemu i adresuje problemy z jakimi można się spotkać przy projektowaniu rozproszonego systemu. Digital Twin nie jest tylko ściśle związany z domeną IoT, może on również znaleźć zastosowanie w innych systemach informatycznych. Prezentacja między innymi pokaże jak zaimplementować ten wzorzec w języku Java z użyciem technologi Cloud-Native.


Jarosław Pałka - Od ponad 20 lat w branży IT, jako administrator baz danych, programista, architekt, manager i „inżynier od spraw katastrof”. Brałem udział w małych, średnich i nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami „waterfall”, Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk, z tym samym zawsze skutkiem. Co doprowadziło mnie do wniosku, że nie ważne co robisz tak długo, jak robisz to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i używasz właściwych narzędzi które wykonają pracę za ciebie. W międzyczasie dałem się porwać ideą TDD oraz Software Craftmanship, do granic możliwości wyeksploatować tak piękne w swej prostocie pomysły jak REST i NoSQL, by potem porzucić je by zgłębić tajniki „system thinking” i zachwycić się siłą jaką niesie z sobą „metafora” i odkryć, że rządzą nami te same prawa „natury”. Niepokorny wyznawca kościoła JVM, badacz bytecode'u i JIT oraz wszelkiej maści parserów, interpreterów i kompilatorów. Od czasu do czasu można usłyszeć moje niskiej jakości żarty na temat architektury na konferencjach w Polsce. W chwilach trener w http://symentis.pl i autor bloga na http://geekyprimitives.wordpress.com/ oraz samozwańczy dyktator w radach programowych konferencji JDD oraz 4Developers.


Wszystkich nas czeka zagłada, czyli dlaczego to co robimy nie można nazwać programowaniem


Programista, to przecież brzmi tak dumnie.

Tyle lat ciężkiej pracy, studia, kursy. W końcu zaczęło się zwracać. Społeczeństwo nie ma pojęcia co robisz. Twoja mama i tato, tym bardziej.

Wiedzą tylko, że to coś wspólnego z internetem, komputerem i tym przedmiotem, którego wszyscy nienawidzą w rodzinie, matematyką.

Codziennie budzisz się z rano poczuciem wyższości nad mugolami, którzy nie ogarniają zawiłości OOP i FP.

Jak długo chcesz się okłamywać? W swojej pracy kleisz RESTy z resztek JSONów, które ktoś porozrzucał po biurze, w języku, którego nie rozumiesz, na platformie o której nie masz pojęcia i modlisz się, żeby naprawdę tam w środku nie biegały skrzaty przesuwające bit'y.

Wkurzyłem Cię? To dobrze.

Przyjdź i posłuchaj czym są "managed runtime", dlaczego większość języków kompilowanych jest do IR i wykonywanych przez maszyny wirtualne.

Na przykładzie EgoVM, opowiem o podstawach konstrukcji maszyn wirtualnych, o zarządzaniu pamięcią, systemach typów, static vs dynamic linking, single vs multiple dispatch. O tym wszystkich co napędza JVM, CLR, Beam czy V8.

Co napędza nasze systemy. Bez czego nie potrafilibyśmy dziś dostarczyć żadnego z naszych systemów czy też produktów.

Będzie dużo opowieści o decyzjach, które musieli podjąć twórcy maszyn wirtualnych i rozważań nad źródłem sukcesu tych platform.


Wszystko w zawiesistym sosie vanilla C.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia