Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

PyData Bydgoszcz - Meetup #12

Wydarzenie:
PyData Bydgoszcz - Meetup #12
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
02.02.2023 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Młyny Rothera
Adres:
Mennica 10
Agenda:
  • 18:00-18:10 Wstęp
  • 18:10-18:30 Patryk Wyżgowski: “Great Expectations kontra nasze wielkie oczekiwania - cz. II”
  • 18:30-18:35 Przerwa
  • 18:35-19:20 Remigiusz Kinas : “Rozwój kompetencji AI przez rywalizację na Kaggle”
  • 19:20-19:35 Przerwa
  • 19:35-20:20 Mateusz Doliński: "Od pomysłu do produkcji, czyli uczenie maszynowe w praktyce"
  • 20:20-20:30 Konkurs
Opis:

Zapraszamy na dwunaste spotkanie grupy PyData Bydgoszcz!

Kiedy: czwartek 2.02.2023, 18:00-20:30.

Gdzie: Młyny Rothera (Spichrz Zbożowy, 2. piętro), Mennica 10, Bydgoszcz

Cena: zupełnie za darmo! i do tego konkurs z cennymi nagrodami!


O prelegentach:

  • Patryk Wyżgowski

Inżynier oprogramowania, w praktyce skupiony dotychczas głównie na inżynierii danych. Matematyk, który chcąc pozostać w służbie Królowej nauk, zgłębia tajniki Data Science, by wykorzystać aparat teoretyczny oraz wiedzę o produktyzacji rozwiązań opartych o ML w przyszłych projektach. Prywatnie gitarzysta, początkujący basista i bachatero.

  • Remigiusz Kinas

Informatyk z wykształcenia (komputerowe systemy wspomagania decyzji). Obecnie dyrektor Biura Projektów i Inteligentnej Automatyzacji w Grupie NEUCA (Toruń). Kontynuując swoją zawodową ścieżkę jako informatyk projektuje, tworzy i wdraża rozwiązanie bazujące na sztucznej inteligencji. Specjalizuje się w wizji komputerowej i uczeniu głębokim (deep learning). Zaangażowany w projekty badawczo-rozwojowe w zakresie AI (wizja komputerowa). Po godzinach spędza czas na Kaggle gdzie posiada podwójny tytuł Kaggle Grand Mastera. Największy sukces to drugie miejsce w Image Matching Challenge 2021.

  • Mateusz Doliński

Mateusz posiada tytuł magistra na kierunkach analiza danych: big data (SGH) oraz matematyka (MIMUW). Jest zainteresowany rozwiązywaniem praktycznych problemów przy pomocy uczenia maszynowego. Obecnie pracuje jako Senior Data Scientist w Brainly. W codziennej pracy zajmuje się rozwojem oraz wdrażaniem modeli uczenia maszynowego.


O wykładach:

  • Patryk Wyżgowski : “Great Expectations kontra nasze wielkie oczekiwania”

Inżynieria danych, budowa pipeline'ów poza transformacjami i agregacjami często wymaga etapów weryfikacji jakości danych. W ramach knowledge sharing przyjrzymy się platformie Great Expectations, której społeczność jest jedną z najprężniej rozwijających się w dziedzinie inżynierii danych i zrzesza specjalistów chcących zunifikować i ustandaryzować aspekty związane z data quality. Podczas prezentacji zestawimy nasze oczekiwania i doświadczenie z obecnymi możliwościami narzędzia.

  • Remigiusz Kinas : “Od rywalizacji do rozwoju kompetencji AI - czego nauczył mnie Kaggle”

W prezentacji zostaną omówione typowe, występujące w zadaniach zamieszczanych w serwisie Kaggle, zagadnienia z zakresu uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji oraz sposoby ich rozwiązywania – sposób organizacji pracy w procesie eksperymentalnym. Zaprezentowany zostanie sposób kształtowania ścieżki rozwoju naukowego i zawodowego wykorzystując tę platformę, a także metodyka rywalizacji w rozwiązywaniu problemów uczenia maszynowego.

  • Mateusz Doliński: "Od pomysłu do produkcji, czyli uczenie maszynowe w praktyce"

Uczenie maszynowe jest atrakcyjną dziedziną, w której co roku pojawiają się kolejne duże osiągnięcia. Zainteresowanie tematem nieustannie rośnie. Niestety, trudno jest efektywnie rozwiązywać praktyczne problemy uczeniem maszynowym, a jeszcze trudniej jest nauczyć się jak to robić. Wynika to z wymaganych kompetencji teoretycznych i praktycznych, które trzeba nabyć w środowiskach akademickim oraz biznesowym. Nie jestem w stanie pokazać wszystkich sztuczek podczas jednej prelekcji. Mogę natomiast przeprowadzić Was przez rozwiązanie jednego z ostatnich problemów, nad którym pracowałem w Brainly. Pokażę Wam, jak zrozumieć kontekst biznesowy i techniczny, na czym się skupić, a na czym nie, które narzędzia są subiektywnie godne uwagi w 2023 oraz jak dostarczać wartość.


O konkursie:

Chętni uczestnicy naszego spotkania będą mogli wziąć udział w kahoocie. Nagrodami będą dwie licencje na dowolny produkt JetBrains!

Uwaga: konkurs będą mogły wygrać tylko osoby, które zapiszą się na nasze spotkanie na meetup.com. Zależy nam na tym dlatego, że od liczby zapisanych będzie zależała liczba licencji, jakie będziemy w stanie zdobyć dla Was w przyszłości.


O sali:

Spotykamy się w bydgoskich Młynach Rothera (Spichrz Zbożowy, 2. piętro).

Serdecznie zapraszamy!



Profile pracodawców

Podobne wydarzenia