PyData Bydgoszcz - Meetup #34
18:00-18:10 Wstęp
18:10-18:55 Paweł Kmiecik: “PydanticAI - pydantyczne agenty AI w akcji”
18:55-19:10 Przerwa
19:10-19:55 Patryk Miziuła: “7 rzeczy, których nie potrzebujesz w analizie szeregów czasowych”
19:55-20:05 Konkurs
Zapraszamy na trzydzieste trzecie spotkanie grupy PyData Bydgoszcz!
Kiedy: czwartek 3.04.2025, 18:00-20:05 (ROZPOCZYNAMY PUNKTUALNIE!).
Gdzie: Młyny Rothera (Spichrz Zbożowy, 2. piętro), Mennica 10, Bydgoszcz.
Cena: zupełnie za darmo! Do tego konkursy z cennymi nagrodami!
UWAGA: WEJŚCIE OD STRONY KAWIARNI!
O prelegentach:
Paweł Kmiecik
Inżynier Uczenia Maszynowego z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży IT. Jego ścieżka zawodowa obejmuje szeroki zakres technologii i zagadnień – od testów automatycznych w Pythonie, przez sterowniki sieciowe w C, web i mobile development w Javie, aż po projektowanie i wdrażanie systemów AI w Pythonie. Entuzjasta i propagator idei Software Craftsmanship, wierzy w ciągły rozwój, wysoką jakość kodu i dobre praktyki inżynierii oprogramowania. W swoich wystąpieniach dzieli się praktycznym doświadczeniem oraz najlepszymi rozwiązaniami stosowanymi w projektach AI i nie tylko. Po godzinach chętnie eksperymentuje w kuchni, pochłania książki i relaksuje się, budując konstrukcje.
Patryk Miziuła
Doktor nauk matematycznych, od 8,5 roku danetyk. Staff data scientist w bydgoskim oddziale deepsense.ai, współzałożyciel PyData Bydgoszcz, inicjator specjalności Data science na Informatyce stosowanej na Politechnice Bydgoskiej. Wielbiciel Bydgoszczy. W wolnych chwilach podróżuje w niekoniecznie turystyczne miejsca i opowiada najśmieszniejsze żarty w województwie.
O wykładach:
Paweł Kmiecik: “PydanticAI - pydantyczne agenty AI w akcji”
Tworzenie aplikacji AI może być łatwiejsze, niż zamówienie kawy w hipsterskiej kawiarni! PydanticAI, nowy framework od twórców Pydantic, sprawia, że budowanie systemów AI jest proste, eleganckie i – co najważniejsze – mniej frustrujące. Dzięki niemu Twoje agenty AI będą działać jak dobrze naoliwiona maszyna, generując zapytania SQL, zarządzając zadaniami i strumieniując odpowiedzi LLM bez zbędnego kombinowania. Framework dba o walidację typów, wspiera wiele modeli i integruje się z Pydantic Logfire, więc błędy wyłapiesz szybciej, niż zdążysz powiedzieć „debugowanie w produkcji”. Podczas prelekcji zobaczysz, jak w kilka linijek kodu stworzyć inteligentne aplikacje, które nie tylko działają, ale i mają sens. Jeśli masz już dość chaotycznych promptów i agentów zachowujących się jak nieogarnięci stażyści, koniecznie wpadnij. PydanticAI zrobi z nich prawdziwych profesjonalistów!
Patryk Miziuła: “7 rzeczy, których nie potrzebujesz w analizie szeregów czasowych”
Kiedy czytasz o tym, jak analizować szeregi czasowe, znajdujesz wiele wskazówek, które w teorii brzmią bardzo dobrze. Niestety okazuje się, że często nie działają w praktyce. W tym wystąpieniu podsumuję moje kilkuletnie doświadczenie w komercyjnych projektach opartych na szeregach czasowych i opowiem o kilku nieoczywistych lekcjach, które z nich wyciągnąłem.
O konkursach:
Rozdamy masę nagród!
W naszym tradycyjnym kahoocie do wygrania będzie:
- 1 x licencja na dowolny produkt JetBrains!
Spośród osób zapisanych na nasze spotkanie na meetup.com wylosujemy zwycięzce, który otrzyma:
- 1 x licencję na dowolny produkt JetBrains!
Uwaga: losowanie będą mogły wygrać tylko osoby, które zapiszą się na nasze spotkanie na meetup.com. Zależy nam na tym dlatego, że od liczby zapisanych będzie zależała liczba licencji, jakie będziemy w stanie zdobyć dla Was w przyszłości.
O sali:
Tradycyjnie spotykamy się w bydgoskich Młynach Rothera (Spichrz Zbożowy, 2. piętro). Uwaga: wejście od strony kawiarni! Tradycyjnie, zapraszamy na afterparty, tradycyjnie w Cybermachinie!
Partnerzy
Młyny Rothera
Serdecznie zapraszamy!