Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

rg-dev #53 - O estymacjach i o rekrutacjach w czasach mikroserwisow

Wydarzenie:
rg-dev #53 - O estymacjach i o rekrutacjach w czasach mikroserwisow
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
25.05.2023 (czwartek)
Godzina:
18:30
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Rzeszowskie Piwnice - interaktywna instytucja kultury
Adres:
Rynek 26\ , Rzeszów
Opis:

Zapraszamy na kolejne 53. spotkanie rg-dev!

=====================================================================

Marek Będkowski - Rekrutacja w czasach mikroserwisow

Rozmowa kwalifikacyjna to czas w którym mam zazwyczaj jedną godzinę, żeby stwierdzić czy kandydat pasuje mojego zespołu/projektu! Podczas prezentacji podzielę się z Tobą moim planem rozmowy rekrutacyjnej oraz jak poszczególne elementy wpływają na ocenę kandydata. Jej trzonem jest część techniczna (java + spring), ale szukam czegoś więcej niż znajomości technologii – nawet jej nieznajomość może wyjść kandydatowi na plus, jeżeli zaprezentuje ją w odpowiedniej formie. W podsumowaniu będą konkretne przykłady odpowiedzi na pytania i jak wpłynęły na ocenę kandydata (oraz jak to wyglądało później).

Bio:

Software Developer z ponad 15-letnim stażem. Obecnie pełni funkcję Software Development Manager w Tesco Technology. Marek ma za sobą wiele lat doświadczeń w dużych, komercyjnych projektach, takich jak: przetwarzanie połączeń w sieciach komórkowych, przetwarzanie ubezpieczeń społecznych w UE, nowoczesny IoT do monitorowania stanu na niestandardowym sprzęcie, live streaming pisany od podstaw (przy użyciu Java!) i budowanie smart urządzenia medycznego, sterowanego przez urządzenia mobilne za pomocą niestandardowego protokołu i łączącego się z mikroserwisami Rest w chmurze AWS + mock na raspberry PI używając nodebleno. Pracował również jako Scrum Master, Technical Lead i Solution Architect. Prywatnie Marek kocha góry, w które zabiera swoją rodzinę, morsuje i szlifuje formę na treningach kalisteniki.

=====================================================================

Bartek Pałka - Nie licząc dni, godzin i lat... czyli o niełatwej sztuce estymacji

Estymacje… Czym tak naprawdę są? Dlaczego Project Manager tak często ich potrzebuje? Gdzie czają się pułapki i czy my jako ludzie potrafimy w ogóle dobrze szacować? Na te pytania odpowiem podczas prezentacji o sztuce estymowania zwinnych projektów IT. Będą praktyczne wskazówki i przydatne techniki, postaram się też rozwiać kilka powszechnych mitów. Jeżeli chcesz usprawnić estymowanie w zespole i poznać nieoczywiste zagrożenia, które mogą mieć wpływ na jakość estymacji, to jest to temat dla Ciebie.

Bio:

Delivery Manager w Xebia Poland. Pasjonat branży IT związany z nią ściśle od 10 lat, w tym od 7 lat w ramach projektów komercyjnych. Doświadczenie zdobył w projektach dotyczących rozwoju aplikacji mobilnych, webowych oraz desktopowych, współpracując tak z międzynarodowymi korporacjami jak i ze startupami. Obecnie współpracuje z brytyjską firmą z branży Insurtech.

=====================================================================

Spotkanie możliwe dzięki naszym partnerom:

  • Xebia Poland (https://xebia.com/career-poland/)
  • Ideo (http://www.ideo.pl/)
  • FABRITY (https://www.fabrity.pl/), za co im serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do kontaktu wszystkich chętnych do wystąpienia podczas kolejnych spotkań!

Zachęcamy do zapisywania się ;)Profile pracodawców

Podobne wydarzenia