Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Spotkanie Poznań JUG: Structured Concurrency in Java

Wydarzenie:
Spotkanie Poznań JUG: Structured Concurrency in Java
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
06.07.2022 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
GFT Poland Sp. z o.o. Okrąglak
Adres:
ul. Mielżynskiego 14
Strona www:
Prelegenci:
Opis:

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na pierwsze od dawna spotkanie OFFLINE!


Odbędzie się ono w siedzibie firmy GFT przy ul. Mielżyńskiego 14 (to ten wielki Okrąglak;) 6 lipca o godzinie 18:00.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapisanie się na to wydarzenie. Dodatkowo jeśli potrzebujesz miejsce parkingowe - napisz do nas prywatną wiadomość z imieniem nazwiskiem i numerem rejestracyjnym pojazdu.


A kogo i czego posłuchamy?


Arek Gasiński opowie o:

Structured Concurrency in Java

Strukturalna współbieżność (Structured Concurrency), pojecie wymyślone stosunkowo niedawno przez Martina Sústrika, a następnie spopularyzowane przez Nataniela J. Smitha w jego epickim już

blogu "Notes on structured concurrency, or: Go statement considered harmful", wdziera się szturmem do coraz większej liczby języków programowania - zarówno tych nowszych - Kotlin, jak i tych bardziej leciwych - Python. Nie inaczej jest w przypadku Javy, gdzie zespoły odpowiedzialne za rozwój języka oraz całej platformy Java przygotowały prototyp implementacji w ramach projektu Loom. Implementacja doczekała się już swojego dedykowanego JEP'a - https://openjdk.java.net/jeps/8277129, choć na ten moment nie jest on jeszcze przypisany do żadnej konkretnej wersji Java. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o strukturalnej współbieżności oraz poznać

szczegóły Javowej implementacji, zapraszam na prezentacje.


Arek Gasiński

Deweloper Java/JVM, architekt systemowy, tech lead z 15-letnim doświadczeniem zawodowym. Miłośnik i ewangelista Kotlina. Połowę swojej kariery spędziłem na projektowaniu, wdrażaniu i integrowaniu systemów telekomunikacyjnych przy użyciu stosu Java EE/Spring, a następnie przeniosłem się do branży finansowej, gdzie skupiam się na szybkim i efektywnym dostarczaniu rozwiązań technologicznych skrojonych na miarę potrzeb i wymagań klientów.


Prezentacja przewidziana jest na 1,5h ze sporą dawką livecodingu! Spokojnie - przewidziana jest przerwa w połowie na "kawę i ciastko" ;-)

Serdecznie zapraszamy!

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia