Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #55

Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
05.05.2022 (czwartek)
Godzina:
17:00
Język:
polski , angielski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Rejestracja:
Strona www:
Facebook:
Agenda:

Prelekcja #1: "Microsoft Sentinel - czy SaaC jest możliwy?" - Mateusz Czerniawski 

 

CI/CD coraz śmielej wkracza do świata adminów i codziennych zadań, jak to jednak wygląda w świecie SIEMów? Porozmawiamy czy 'SoC as a Code' (SaaC) w przypadku Sentinela - czyli SIEMa w chmurze od Microsoftu - jest w ogóle możliwy. Zobaczymy czy są to mrzonki speców od marketingu, czy też umiejętności DevOpsa mogą się przydać w dziale SoC. Przejdziemy też przez praktyczne możliwości, jake oferuje 'Content Management' w Sentinelu. 

UWAGA - spotkanie może zawierać śladowe ilości informacji o tym, jak działa Sentinel/Microsoft Defender. 


Mateusz Czerniawski - współzałożyciel polskiej grupy entuzjastów PowerShella (Polish PowerShell User Group), który każdego dnia, jak każdy SysOp, ratuje świat. Od ponad 13 lat zbiera doświadczenie w takich obszarach jak infrastruktura, Hyper-V, Active Directory, Office 365 i wszystko, co z tym związane. Człowiek z granatem i architekt w jednym. Prywatnie ojciec dwójki dzieci, zapalony gracz komputerowy i entuzjasta bezpieczeństwa.

 

 _________________________________________________________________________

 

"Multi-Cloud Istio at Snowflake" - Brian Nutt & Charles Xu


PL

Snowflake jest multi-chmurowy. Podobnie jest z jego infrastrukturą. Nawet z Kubernetes i Istio, multi-chmura jest trudna ze względu na elementy charakterystyczne dla niej. Nasi prelegenci omówią wyzwania, przed którymi stanęli, rozwiązania, których szukali, wnioski i zmiany, które wprowadzili. Konkretne tematy obejmują m.in.: autoskalowanie bramy Istio, skrypt Lua do nadawania priorytetu określonym aplikacjom w ruchu (problem z limitem prędkości dostawcy chmury), wyzwania związane z trwałymi połączeniami TCP, Azure NLB, wsparcie dla starszych klientów, którzy nie używają SNI, aktualizacja Istio do wersji blue-green, zgodność z ITAR i FIPS oraz instancje ARM.


ENG

Snowflake is multi-cloud. So is its infrastructure. Even with Kubernetes and Istio, multi-cloud is hard because of cloud-specific primitives. Our speakers will elaborate on the challenges they faced, the solutions they sought, the lessons and revisions they had. Specific topics include: autoscaling Istio gateway, Lua script to prioritize certain app in traffic (cloud provider rate limit issue), challenges with TCP persistent connections, Azure NLB, support legacy clients who do not use SNI, Istio blue-green upgrade, ITAR and FIPS compliance, ARM instances


PL

Brian Nutt - Senior Software Engineer w Snowflake. Koncentruje się na zarządzaniu cyklem życia Istio i innych usług runtime dla platformy kontenerowej firmy Snowflake. Wcześniej pracował w Rakuten Intelligence, gdzie kierował migracją infrastruktury firmy z maszyn wirtualnych do Kubernetes.

 

Charles Xu - pasjonuje się infrastrukturą cloud-native i systemami rozproszonymi. Tworzył platformy kontenerowe w Snowflake, a wcześniej w Cruise (samochód samojezdny). Wcześniej był w zespole Istio w Google, gdzie tworzył open-source'ową sieć usług. Odwiedź stronę http://charlesxu.io/about, aby dowiedzieć się o nim więce.

 

ENG

Brian Nutt - Senior Software Engineer at Snowflake. He focuses on the lifecycle management of Istio and other runtime service efforts for Snowflake’s container platform. Previously, Brian worked at Rakuten Intelligence, driving the migration of its infrastructure away from VM’s into Kubernetes.

 

Charles Xu - passionate about cloud-native infrastructure and distributed systems. He has been building container platforms at Snowflake and previously at Cruise (self-driving car). Before then, he was on the Istio team at Google building the open-source service mesh. Visit http://charlesxu.io/about to learn more about him.Opis:

Zapraszamy na SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #55

05.05.2022 godz. 17:00

Sesja Q&A po każdej prelekcji


Harmonogram:

17:00 Prelekcja #1: "Microsoft Sentinel - czy SaaC jest możliwy?" - Mateusz Czerniawski 

18:00 OPEN MIKE

18:05 Prelekcja #2: "Multi-Cloud Istio at Snowflake" - Brian Nutt & Charles Xu 

Transmisję oglądajcie na:

YouTubie: http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska

fanpage’u SysOps/DevOps:https://www.facebook.com/sysopspolska/

Linkedin’ie: https://www.linkedin.com/company/sysopspolska/

stronie: https://meetup.sysopspolska.plNagrania z poprzednich MeetUpów znajdziecie na YouTubie http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Podobne wydarzenia