en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Online MeetUp #3

Wydarzenie:
SysOps/DevOps Online MeetUp #3
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
09.04.2020 (czwartek)
Godzina:
15:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
On-line
Adres:
On-line
Strona www:
Agenda:
  • 15:00 Prelekcja #1: "Przykład Ansible w akcji - własny klaster kubernetes w HA (i nie tylko)" – Jakub Muszyński
  • 16:00 Prelekcja #2: "Serverless Engineer – rola przyszłości?" – Łukasz Szymański


Opis:

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzynasty MeetUp w Poznaniu!


Prelekcja #1: "Przykład Ansible w akcji - własny klaster kubernetes w HA (i nie tylko)" – Jakub Muszyński


Postawienie klastra Kubernetesa w HA wydaje się proste, jednak jest sporo szczegółów, które bywają "nieprzyjemne". Dlaczego by nie zautomatyzować tej pracy, lub użyć jakiegoś narzędzia? Idealnie nadaje się do tego Ansible. W czasie prelekcji poruszone zostaną zagadnienia automatyzacji procesu instalacji i koncepcja utrzymania infrastruktury w formie kodu na przykładzie instalacji własnego klastra Kubernetes.


Jakub Muszyński – Konsultant do „zadań specjalnych”, praktykujący DevOps @bluesoft.com, SysAdmin i Programista. Zna duże organizacje (Inteligo, PKO, SGB BANK) oraz małe software-house i startupy. Posiada doświadczenie „multi-platform”: IoT, Rpi, Arduino.


Prelekcja #2: "Serverless Engineer – rola przyszłości?" – Łukasz Szymański


Adopcja chmury przez biznesy jest nieunikniona. Popyt na inżynierów, którzy znają jej tajniki cały czas rośnie. Jednak mimo wszystko nadal wiele biznesów nie odczuwa dużej zmiany w szybkości dostarczania rozwiązań. Infrastructure as a Service to dopiero początek na drodze do pełnego wykorzystania potencjału chmury. Prawdziwy potencjał drzemie w jej wyższych warstwach, którego wykorzystanie wymaga zmiany tego, w jaki sposób pracujemy oraz organizujemy zespoły produktowe. W trakcie prelekcji Łukasz przedstawi jaki wpływ ma serverless na wiele poziomów biznesu – od strategii do pojedynczego programisty. Dowiecie się dlaczego już najwyższy czas zacząć traktować serverless jako główny punkt rozwoju swojej kariery. Udowodni, że Serverless Engineer to nie rola przyszłości, a faktyczne zapotrzebowanie tu i teraz.


Łukasz Szymański – Director of Engineering w OLX Group – entuzjasta chmury. Pomaga biznesowi zrozumieć technologię jak i technologii zrozumieć biznes. Na co dzień zajmuje się tworzeniem i zarządzaniem zespołami programistycznymi.

Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Podobne wydarzenia