en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #45

Wydarzenie:
SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #45
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
21.11.2019 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Aviva - Inflancka
Adres:
Inflancka 4B - wejście na lewo od Green Caffe
Strona www:
Agenda:
  • 18:30 Prelekcja #1: „Miliardy wiadomości dziennie czyli jak zarządzamy klastrami Kafki" - Robert Fabisiak, Tomasz Gintowt
  • 19:45 Prelekcja #2: „Tworzenie aplikacji w zgodzie z: "Security by Default" / "Security by Design" - Błażej Pabiszczak
  • 21:00 Networking i pizza!


Opis:

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czterdziesty piąty MeetUp w Warszawie!


18:30 Prelekcja #1: „Miliardy wiadomości dziennie czyli jak zarządzamy klastrami Kafki" - Robert Fabisiak, Tomasz Gintowt


Celem prezentacji jest pokazanie, jak Prelegenci zarządzają dużymi klastrami Kafki rozproszonymi geograficznie. Zaprezentowane zostaną wykorzystywane narzędzia i najważniejsze metryki klastra. Uczestnicy dowiedzą się także o zautomatyzowanych procesach, takich jak aktualizacja klastra czy zarządzanie topicami przy pomocy Ansible. Robert i Tomasz przedstawią też ciekawe wyzwania, z jakimi zmierzyli się na produkcji.


Robert Fabisiak jest starszym inżynierem systemów IT w zespole Data Services. Lubi pracę na rozproszonych systemach i produktach open source. Jego preferowany stack technologiczny to Kubernetes, Ansible i Apache Kafka. W Adform jest obecnie odpowiedzialny za budowę i utrzymanie wysoko dostępnych klastrów Apache Kafka, RabbitMQ oraz Elasticsearch. Napisał wiele skryptów w różnych językach programowania, a terminal jest jego ulubionym interfejsem użytkownika.


Tomasz Gintowt - z zamiłowania SysOps/DevOps/DBA, głównie skupiony na dostarczaniu rozwiązań składowania i przetwarzania danych. Nie są mu obce wszelkiej maści bazy danych, systemy real time data i streamingu. Obecnie pracuje z Kafka, RabbitMQ, ELK i PostgreSQL. Prywatnie fan ciasta marchewkowego.


19:45 Prelekcja #2: „Tworzenie aplikacji w zgodzie z: "Security by Default" / "Security by Design" - Błażej Pabiszczak


Prezentacja dedykowana dla wszystkich osób, które są zainteresowane tematyką budowania bezpiecznych aplikacji według obecnie obowiązujących standardów. Oprócz mnóstwa porad i zaleceń, zaprezentujemy gotowe dokumenty "Security by Default" / "Security by Design" dla już istniejącej aplikacji, które w łatwy sposób można zastosować dla własnych projektów.


Błażej Pabiszczak to ekspert systemów open source i specjalista bezpieczeństwa i optymalizacji kosztów w IT. Nadzorował ponad 100 projektów, w tym jedno z największych wdrożeń CRM w Europie na ponad[masked] użytkowników. Twórca YetiForce CRM uznanego przez serwis Capterra za #1 w kategorii "Najbardziej opłacalny system CRM 2017 roku" pośród 550 systemów CRM na świecie. Założyciel i Prezes firmy YetiForce.


21:00 Networking i pizza!


Spotkanie sponsorowane jest przez firmy: OVH (https://www.ovh.pl/), Accenture (https://www.accenture.com/pl-pl), MDDV (http://www.mddv.pl/), Cloudflare, Daftcode (https://daftcode.pl/), Aviva. Patronem medialnym jest Bulldogjob (https://bulldogjob.pl/)


Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć na naszym kanale w serwisie YouTube: http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska i na naszym fanpage'u: https://www.facebook.com/sysopspolska
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Warszawa

EPAM Systems
Software House

Katowice, Kraków, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław
technologie:
Python, Java, JavaScript, Oracle, .NET...
typ projektów:
projekty dla klientów
20 ofert pracy
 
Autenti
Fin-Tech

Kraków, Warszawa
2 oferty pracy
 
Frontkom

Lublin, Warszawa
technologie:
Node.js, iOS, Android, React, Laravel...
3 oferty pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia