en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

TEDxKrakówSalon – Wspólny Mianownik #1

Wydarzenie:
TEDxKrakówSalon - Wspólny Mianownik #1
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
Tematyka:
Data:
15.01.2015 (czwartek)
Godzina:
18:00
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Adres:
ul. Krupnicza 33
Facebook:
Opis:
TEDx to lokalna wersja konferencji TED, organizowanych przez ludzi z pasją pragnących podążać za głównych hasłem TED czyli „szerzyć idee warte propagowania”, dlatego też od kilku lat w Krakowie organizowana jest duża konferencja TEDxKrakow. Głównym hasłem TEDxKrakowSalon jest „wspólny mianownik” czyli przestrzeń uczelniana, która ma spajać świat nauki i szeroko pojętego biznesu. Prelegenci to ludzie, którzy wychodząc z uczelni z wiedzą czysto uniwersytecką wykorzystują ją do propagowania i promowania nauki wśród innych, tworzenia autorskich projektów, zarażania ludzi pasją, czy też po prostu do zakładania własnej firmy i tworzenia produktów mających na celu poprawę życia i komfortu ludzi. Prelegenci:
  • ks. prof. dr hab. Krzysztof Kościelniak – Dyrektor Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Absolwent PAT, WSPiM UJ, członek Komitetu Nauk Orientalistycznych PAN oraz Komisji Bizantynologicznej Polskiej Akademii Nauk. Ks. Prof. to także zapalony podróżnik. Jest przykładem na to że noszenie sutanny nie ogranicza myślenia i nie przesłania światopoglądu szczególnie jeśli chodzi o naukę o innych systemach religijnych.
  • Dr Tomasz Skalski – prezes zarządu firmy Biomantis, spółki powstałej przy udziale Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, ale także wykładowca w Instytucie Zoologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Siedziba firmy i jej zaplecze naukowo-badawcze mieszczą się w Park Life Science Jagiellońskie Centrum Innowacji w Krakowie. Jego misją jest tworzenie opatrunków na trudno gojące się rany, tak by ciągle poprawiać komfort życia ludzi.
  • Mgr Monika Koperska - chemik, naukowiec, doktorantka, ale przede wszystkim osoba z wielką pasją i misją propagowania nauki wśród nawet tych najmłodszych. W 2012 zwyciężczyni pierwszej edycji konkursu Famelab w Polsce i laureatka 2 miejsca na poziomie ogólnoświatowym Famelab International. Obecnie rozbudza ciekawość u dzieci i młodzieży współpracując z np. KidsLab, UniKids, PAD, Uniwersytetem Dzieci. Ambasadorka Nauki w kampanii MNiSW „Zawód Naukowiec”.
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Kraków

Chatham Financial
Fin-Tech

Kraków
technologie:
JavaScript, Consul, RabbitMQ, Ruby, C#...
1 oferta pracy
 
ShelfWise
StartUp

Kraków
technologie:
Python, Docker, Golang, Ruby, Kubernetes...
typ projektów:
własny produkt
1 oferta pracy
 
ABB
firma technologiczna

Kraków, Łódź
technologie:
MySQL, Java, SQL, C, C++...
typ projektów:
projekty dla klientów, własny produkt
11 ofert pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>


Podobne wydarzenia