Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

UP#49: Letnie bujanie w chmurach z AWS

Wydarzenie:
UP#49: Letnie bujanie w chmurach z AWS
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
30.06.2021 (środa)
Godzina:
17:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Online Event
Adres:
On your computer
Opis:

Czerwcowe Uszanowanko niemal zbiega się w czasie z początkiem lata. Dlatego też postanowiliśmy nieco pobujać w chmurach i na tapet bierzemy AWS. Anna Skawińska opowie o swoich doświadczeniach po sześciu miesiącach korzystania z AppSync – specjalnej usługi AWS do tworzenia interfejsów GraphQL. Maciej Żelek natomiast przetestuje rozwiązania serverless z LocalStack. Wykorzysta serwis zbudowanego z użyciem serverlessowego Boilerplate autorstwa The Software House oraz skorzysta z takich usług AWS jak API Gateway, DynamoDB, Lambda, StepFunctions czy SQS. Uszanowanko!


Darmowe zapisy: https://hubs.la/H0Q8s_r0


Anna Skawińska

AWS AppSync po pół roku doświadczeń


AWS AppSync to zarządzana usługa AWS, która służy do tworzenia interfejsów GraphQL. Ma wbudowanych wiele niezwykle przydatnych opcji, takich jak różne metody uwierzytelnienia czy integracje z innymi usługami AWS. Według samego Amazona i kursów – użyteczne API można stworzyć w kilka minut. Czy to rzeczywiście tak proste narzędzie, a może wszystkie te korzyści mają swoją cenę? Czy są jakieś drobne druczki? Anna opowie o swoich doświadczeniach po pół roku używania AppSynca jako podstawy stosu technologicznego w projekcie.


Maciej Zelek

Testowanie rozwiązań serverless z LocalStack


LocalStack to framework udostępniający łatwe w użyciu mocki usług stosu AWS. Podczas prezentacji Maciej skorzysta z serwisu zbudowanego z użyciem serverlessowego Boilerplate autorstwa The Software House oraz skorzysta z takich usług AWS jak API Gateway, DynamoDB, Lambda, StepFunctions czy SQS. Następnie omówi podejście do testowania rozwiązania. Dzięki prezentacji będziecie mogli poznać wady i zalety LocalStack. A na koniec Maciej stworzy przepływ testowy w GitHub Actions, który zwiększy pewność przyszłych zmian.


Brzmi ciekawie? Dołączcie do nas! Wystarczy, że wypełnicie krótki formularz rejestracyjny na tej stronie: https://hubs.la/H0Q8s_r0


Uwaga! Zaznaczenie swojej obecności na stronie Meetup.com nie wystarczy, by otrzymać darmowy link do webinaru. Niezbędne jest skorzystanie ze wspomnianego formularza.


Zapraszajcie więc znajomych i zapisujcie się. Do zobaczenia!


Profile pracodawców

Podobne wydarzenia