Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

UP#59: Powakacyjne PHP-owe opowieści

Wydarzenie:
UP#59: Powakacyjne PHP-owe opowieści
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
28.09.2022 (środa)
Godzina:
17:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
On-line
Adres:
On-line
Rejestracja:
Strona www:
Opis:

Wakacje już za nami, jesień coraz bliżej, a to oznacza jedno. Kolejny sezon Uszanowanka Programowanka! Na pierwszą powakacyjną edycję naszego wirtualnego meetupu zapraszamy do krainy PHP. Przed nami jak zwykle dwie prezentacje – w trakcie pierwszej z nich, Tomasz Surowiec opowie o “read modelach” i ich wykorzystaniu, zaletach oraz ewentualnych wadach. Druga prelekcja będzie natomiast poświęcona testowaniu API. Połączenie z bazą danych czy implementacja w pamięci? Które z podejść sprawdzi się lepiej? Po każdej prezentacji jak zwykle będziecie mogli zadawać pytania naszym uszanowankowym prelegentom. Widzimy się 28 września. Uszanowanko!


Darmowe zapisy: https://hubs.la/Q01l8P1B0.


Uwaga! Zaznaczenie swojej obecności na stronie MeetUp nie wystarczy, by otrzymać darmowy link do webinaru. Niezbędne jest skorzystanie ze wspomnianego formularza.


  • Tomasz Surowiec (PHP Lead Developer)

Jak skutecznie read model. Case study

Opowieść o tym, jak w projekcie legacy, który już ledwo dychał, udało się zaimplementować read model oparty na ElasticSearch (choć nie bez przeszkód i czasami pod prąd). Podczas prezentacji aplikacja legacy i walka o przyspieszenie zapytań posłuży jako punkt wyjścia do przeanalizowania konceptu “read modeli”. Po co wdrażamy je do aplikacji? Jakie są metody utrzymania ich w spójności? A w końcu – ich wady i zalety. W przypadku wspomnianej aplikacji zapytania które trwały około 8 minut udało się przyspieszyć do poniżej 1s (choć nie obyło się to bez potknięć). Zobacz jak!


  • Krystian Żądło (PHP Developer)

Testy API: połączenie z bazą danych czy implementacja w pamięci

Testy integracyjne wykonują realne żądania na API. Trzeba zatem zadbać o odpowiednie skonfigurowanie środowiska do testów. Kwestia danych to jedno z podstawowych zagadnień z którym należy sobie poradzić. Do tematu można podejść na kilka sposobów, ale sprowadzają się one do dwóch kategorii: baza danych albo implementacja w pamięci. Dowiedz się, które z nich sprawdzi się w twoim projekcie.

Brzmi dobrze, prawda? Dołączcie do nas! Wystarczy, że wypełnicie krótki formularz rejestracyjny na tej stronie: https://hubs.la/Q01l8P1B0.


Uwaga! Zaznaczenie swojej obecności na stronie MeetUp nie wystarczy, by otrzymać darmowy link do webinaru. Niezbędne jest skorzystanie ze wspomnianego formularza.

Zapraszajcie znajomych, zapisujcie się i wpadajcie licznie. Do zobaczenia! 


Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Podobne wydarzenia