en

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
<< przejdź do listy wydarzeń
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

[WAW] 32 spotkanie Microsoft Azure User Group w Warszawie

Wydarzenie:
[WAW] 32 spotkanie Microsoft Azure User Group w Warszawie
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
12.06.2019 (środa)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
WeWork
Adres:
Krucza 50
Strona www:
Agenda:
  • 18:00-18:10 Powitanie
  • 18:10-18:55 Rafał Hryniewski - "Meet Gremlin – your guide through graphs in Cosmos DB"
  • 18:55-19:05 Przerwa
  • 19:05-19:50 Adam Skibicki - "Azure Storage w szczegółach"
  • 19:50-20:15 Pizza
  • 20:15-21:00 Adam Marczak - "To jak z tym Azure Analysis Services? Czyli dwa lata później z raportowaniem w Azure"


Opis:

Serdecznie zapraszam na ostatnie przed wakacjami spotkanie grupy Azure w Warszawie.


Tym razem zmieniamy scenerię i spotykmy się w niesmowitym cowork'u, jakim jest WeWork. WeWork zapewnia dla wszystkich uczestników ciepłe napoje, dobre piwo, a nawet prosecco! Pizzę sponsoruje natomiast EntropyGuru - Michał i Emil muszą sie postarać i zamówić coś naprawdę pysznego.


W naszych spotkaniach chodzi jednak przede wszystkim o dużą dawkę technicznej wiedzy. Naszymi prelegentami będą Rafał Hryniewski i Adam Skibicki z Billennium oraz Adam Marczak z Lingaro.


Rafał Hryniewski - Na co dzień pracuje jako .NET Developer w Billennium. Oprócz tego zajmuje się chmurą, bazami danych i wszystkim co nowe i ciekawe. Jest jednym z liderów Białostockiej Grupy .NET, Microsoft Azure User Group Poland w Białymstoku i jednym z organizatorów konferencji Programistok. Bywa też na przeróżnych spotkaniach w Polsce jako prelegent. Od czasu do czasu bloguje, a w wolnych chwilach sięga po książki i komiksy lub zamienia się w szalonego kucharza amatora. Numer telefonu: 694 777 716

Opis sesji:

"Czy jest ktokolwiek, kto choć raz w życiu nie zastanawiał się czy jesteśmy sami w kosmosie? Niestety nie odpowiem Wam na to pytanie. Ale jeśli przyjdzie Wam kiedyś do głowy przemierzać obszerne grafy w jednym z dostępnym modeli Cosmos DB, to przyda Wam się ktoś, kto niczym burza mknie między danymi nie zważając na nawet najbardziej skomplikowane i poplątane relacje między danymi.

Dlatego też przedstawię Wam Gremlina, API przeznaczone specjalnie do przemierzania i przeszukiwania danych przechowywanych w formie rozbudowanych grafów z mnóstwem wzajemnych powiązań."


Adam Skibicki - Szalony programista w Billennium. Pasjonat chmury Azure, GameDevu i Unity. Bloger na https://programowanienaostro.pl. Uwielbia bawić się usługami chmurowymi i testować nowe rozwiązania. Najbliżej mu do .NET-u, ale nie boi się też pobrudzić sobie klawiatury Javą, c++, czy JavaScriptem. W wolnym czasie preferuje aktywny wypoczynek m.in. Airsoft, czy sztuki walki.

Opis sesji: Azure Storage to rozwiązanie do magazynowania danych w chmurze Azure. Jest ono podzielone na kilka mniejszych usług: Table, Queue, Blob i File Share. W tej prezentacji postaram się dokładnie omówić je wszystkie ze zwróceniem uwagi na ich ciekawsze zastosowanie i mniej oczywiste cechy. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat magazynowania danych w chmurze Azure to nie może cię zabraknąć na tej prezentacji.


Adam Marczak - Cloud Architect z ponad 8 letnim doświadczeniem w branży IT. Pasjonat technologiczny ze szczególnym ukierunkowaniem na technologie Microsoft oraz chmurę Azure gdzie od ostatnich kilku lat projektuje rozwiązania. Adam wdraża rozwiązania dla dużych firm międzynarodowych specjalizując się w branży FMCG.

Opis sesji:

"Usługa Analysis Services jest jednym z głównych komponentów raportowania w oparciu o platformę Azure oraz usługę Power BI z Office 365. Na sesji podzielę się wrażeniami z ponad kilkudziesięciu projektów dostarczonych przez ostatnie dwa lata. Od małych do bardzo dużych wdrożeń. Na koniec sesji zostawię was z przemyśleniami i rekomendacjami związanymi z usługa Analysis Services."

Uczestnicy (1):
Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym! >>

Pracodawcy IT: Warszawa

EPAM Systems
Software House

Katowice, Kraków, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław
technologie:
,
20 ofert pracy
 
Empik S.A.
e-commerce

Warszawa
technologie:
,
1 oferta pracy
 
Netcompany
Software House

Warszawa
technologie:
,
2 oferty pracy
 
Zobacz wszystkie firmy >>

Podobne wydarzenia