Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

WiT: Wizyta studyjna w Onet Data Center.

Wydarzenie:
WiT: Wizyta studyjna w Onet Data Center.
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
24.01.2017 (wtorek) - 24.01.2017 (wtorek)
Godzina:
16:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Krakowski Park Technologiczny
Adres:
al. Jana Pawła 41L
Facebook:
Opis:
Zastanawialiście się kiedyś gdzie swoje źródło mają miliony znaków, które widzicie na ekranie otwierając w przeglądarce Onet.pl? Jak to się dzieje, że w sekundzie mamy dostęp do setek artykułów, a to wszystko 24 godziny na dobę? Ile osób czuwa na tym by serwis był dostępny, a Wasze komentarze miały się gdzie zapisać? Niezależnie od Waszej odpowiedzi już teraz zapraszamy na spotkanie gdzie bliżej poznacie się z Onet Data Center. Link do zapisów podamy niebawem! :) Podczas spotkania dowiecie się jak prowadzi się monitoring dla 1,5 tys. domen i 1000 aplikacji. Jak zapanować nad wdrożeniami generowanymi przez 350 osób; jak przetworzyć 2 TB danych dziennie i jak w ogóle zebrać milion zdarzeń monitoringu na minutę A do tego zobaczycie prawdziwe szafy rakowe z żyjącym sprzętem, obdarte z marketingowego piękna prosto z folderów i poznacie opiekunów serwerowni od strony środowiskowej. Więcej o Onet Data Center Pod wieloma względami to właśnie serwerownia zwana też Onet Data Center stanowi technologiczne serce Onetu, DreamLabu i innych spółek Grupy Onet-RAS Polska. To właśnie tam za betonowymi ścianami, w szumie klimatyzacji, ukryte za skomplikowanymi systemami zabezpieczeń znajduje się centrum które zapewnia stabilność największych portali w Polsce. Ponad 2 000 serwerów, maksymalny pobór mocy na poziomie 5 megawatów i centrum monitoringu działające całą dobę, którego nie powstydziłaby się stacja kosmiczna. A to wszystko pod kuratelą inżynierów z DreamLabu, którzy jak nikt znają się na monitoringu i infrastrukturze. Ze względów bezpieczeństwa, lista osób które dotąd miały okazję zobaczyć ODC na własne oczy jest krótka, dlatego spotkanie to stanowi wyjątkową okazję. Zaprosimy Was do środka żeby pokazać systemy, zabezpieczenia i przede wszystkim przedstawić ludzi z DreamLabu i Onetu którzy za nimi stoją. Spotkanie poprowadzą:
  • Michał Molenda
Od zawsze przywiązany do technologii. Programowanie, administrowanie i lutowanie ma w małym palcu. Obecnie odpowiedzialny za utrzymanie hardware’u oraz monitoring usług z pokładu Onet DataCenter. Pracuje w DreamLabie od 2009. Po godzinach pochłania seriale, kocha kino i motoryzację.
  • Bartłomiej Wacławik
Z wykształcenia automatyk, elektronik, elektryk. Ukończył dwa kierunki na AGH: automatykę i robotykę oraz elektrotechnikę. W Onecie i DreamLabie pracuje od 2013. Zajmuje się utrzymaniem i rozwojem systemów zasilania, klimatyzacji, BMS oraz systemami bezpieczeństwa. W pracy zajmuje się się integracją oraz utrzymaniem systemów w serwerowni. Poza pracą fascynuje się instalacjami inteligentnych budynków, piłką nożną oraz sportami zimowymi.

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia