Logo Crossweb
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Współbieżne wykonywanie kodu i o RWD słów kilka

Wydarzenie:
Współbieżne wykonywanie kodu i o RWD słów kilka
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
28.11.2017 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
6 dzielnica
Adres:
Piotrkowska 102
Strona www:
Opis:

Cześć!

Przed nami kolejne, już 33 spotkanie [email protected]

Tym razem będzie coś zarówno dla programistów backend, jaki i frontend. Paweł Fiderek z ABB opowie nam odrobinę o współbieżnym wykonywaniu kodu, a Adam Jastrząbek z HappyTeam zdradzi sekret jak podejść do Responsive Web Design. 

  • Współbieżne wykonywanie kodu – przegląd metod + bonus (synchronizacja) - Paweł Fiderek 
  • O RWD słów kilka. - Adam Jastrząbek
  • Współbieżne wykonywanie kodu – przegląd metod + bonus (synchronizacja) ;)

W życiu każdego programisty nadchodzi moment w którym synchroniczne wywoływanie metod przestaje być wystarczające. Dziś istnieje spora ilość technik umożliwiających współbieżne wykonywanie kodu, a wraz z rozwojem metod logicznych podąża rozwój hardware-u. 


Jakie metody będą najlepsze, co wybrać, jak sprawić żeby nasze kawałeczki kodu się ze sobą dogadały? 

To i wiele więcej znajdziecie na prelekcji. Nie wymagane jest żadne doświadczenie – prelekcja będzie dla ludzi na każdym poziomie – początkujący będą mogli dowiedzieć się czegoś nowego i ciekawego a bardziej doświadczenie odświeżą i usystematyzują swoją wiedzę. 


Jeśli myślisz o sobie jako o programiście lub myślisz że kiedyś będziesz tak o sobie myślał ( :) ) zapraszam!


  • Paweł Fiderek, prawdziwy entuzjasta technologii. Fan praktycznego podejścia do rozwiązywania problemów. Technologiczny poliglota, naukowiec, zakochany w IoT i sztucznej inteligencji. W wolnych chwilach lubi posłuchać muzyki i troszeczkę się poruszać :)   • O RWD słów kilka

Responsive Web Designu nie da się wyuczyć - trzeba go poczuć, następnie zrozumieć, a później nim myśleć. W czasie prezentacji postaram się przedstawić najważniejsze różnice między nim a podejściem adaptacyjnym, wytłumaczyć dlaczego stawia się urządzenia mobilne przed desktopami oraz czego nie robić, aby nie zrazić do siebie ich użytkowników.


  • Adam Jastrząbek - Na co dzień zajmuje się byciem szczęśliwym programistą w HappyTeam, hobbistycznie interesuje się grafiką rastrową jak i wektorową, muzyką elektroniczną oraz grami komputerowymi. 


Widzisz błąd w wydarzeniu? Wydarzenie jest nieaktualne? Poinformuj nas o tym!

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia