Mobile Trends Conference 2016 – najlepsze prezentacje

Asia Hostyńska, 30 marca 2016
mtc

W ubiegłym miesiącu odbyła się konferencja Mobile Trends Conference 2016 – ważne wydarzenie dla branży urządzeń mobilnych.
Konferencji towarzyszyły Targi Rozwiązań IT, E-commerce i Urządzeń Mobilnych Mobile-IT oraz nagrody Mobile Trends Awards.

Konferencja trwała 3 dni, z których każdy poświęcony był innym zagadnieniom:
– Business Day
– Inspiration Day
– Development Day

Oficjalna relacja z konferencji: https://www.youtube.com/watch?v=JOVyfM33cnw

Miałam przyjemność uczestniczyć w pierwszych 2 dniach konferencji. Mnie osobiście bardziej podobał się dzień pierwszy czyli Business Day, choć uważam, że kilka wstąpień było raczej inspiracyjnych niż faktycznie biznesowych. Ale do rzeczy :-)

 

Business Day

Decyzją uczestników konferencji najlepszą prezentacją pierwszego dnia konferencji (to było naprawdę zasłużone zwycięstwo) było wystąpienie Moniki Mikowskiej „Przyszłość aplikacji mobilnych”
Prezentacja: http://www.slideshare.net/mmikowska/the-future-of-mobile-apps
Nagranie: https://www.youtube.com/watch?v=4lX_gDLhtbU#action=share

Drugie miejsce zajął Przemysław Frączek z prezentacją „3 kosztowne błędy podczas projektowania aplikacji mobilnych dla biznesu – cenne rady biznesowe.” Konkretne porady co robić i czego unikać zlecając prace IT.
http://www.slideshare.net/MobileTrendsConference/przemysaw-frczek-3-kosztowne-bdy-podczas-projektowania-aplikacji-mobilnych-dla-biznesu

Trzecie miejsce: Magdalena Grochala i Łukasz Majewski: „Po co mi kolejna aplikacja”
http://www.slideshare.net/lukasz.majewski/mobile-trends-conference-2016-po-co-mi-kolejna-aplikacja
Bardzo inspirujące zestawienie zaskakujących kampanii marketingowych wykorzystujących aplikacje mobilne :-)

Kilka myśli/haseł/ciekawostek, które szczególnie mi się spodobały i zapadły w pamięć podczas wystąpień:

Pozostałe prezentacje:

 

Inspiration Day

W drugim dniu konferencji, w głosowaniu uczestników na najlepszą prezentację wygrał Maciej Budzich z wystąpieniem „Digital Influencer – jak znaleźć, zweryfikować i współpracować z liderami opinii”
Prezentacja:https://www.slideshare.net/secret/pbSRoRcbvI7uB5

Ciekawy termin, który pojawił podczas Inspiration Day:
Mobile tipping point – Mobilny punkt zwrotu – sytuacja kiedy użytkownicy spędzają więcej czasu korzystając z urządzeń mobilnych niż w sumie z pozostałych urządzeń. W grupie 16-24 lata zostanie on globalnie osiągnięty w 2018 roku. (Adrian Kielich)

Inne prezentacje:

 

Development Day

Prezentacje:

 

Mobile Trends to największa w Polsce konferencja poświęcona technologiom mobilnym. Warto być, posłuchać co dzieje się na rynku mobile, jak (prawdopodobnie) ten rynek będzie kształtował się w przyszłości oraz przede wszystkim zainspirować się :-)

Do zobaczenia za rok!

Autor wpisu: Asia Hostyńska


NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU

wydarzenia-2016
Krzysztof Hostyński, 1 stycznia 2017

Zakończony roku to dobry moment na podsumowania i odrobinę statystyk. Podobnie jak rok temu zebrałem wydarzenia, cykle i prelegentów, których strony w Crossweb odwiedziło w 2016 roku najwięcej użytkowników.  Dodatkowo poniżej załączam dane odnośnie ilości wydarzeń w poszczególnych miesiącach.

WUDKRK World Usability Day w Krakowie
Iwona Kaczmarczyk, 30 listopada 2016

Tegoroczna edycja WUD Kraków odbyła się pod znakiem zrównoważonego designu. 12 prelekcji i 7 warsztatów zapewniły porządną dawkę wiedzy na tematy, które na różne sposoby poruszają zagadnienie odpowiedzialnego projektowania. Opowiemy Wam o kilku z nich!

Crossweb.pl - IT Academic Day 2016na UJ - relacja z wydarzenia.
Iwona Kaczmarczyk, 31 października 2016

18 października uczestniczyliśmy w IT Academic Day, który miał miejsce na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Organizatorami byli Microsoft, Grupa FAIS.NET oraz Koło Studentów Informatyki UJ, a my pojawiliśmy się tam jako partner wydarzenia. Organizatorzy maksymalnie wykorzystali te 8 godzin!

startkrkup2016
Krzysztof Hostyński, 28 października 2016

W dniach 3.11 – 9.11.2016 odbędzie się w Krakowie START #KRK UP, czyli tydzień startupów organizowany przez Miasto Kraków i krakowską społeczność startupową.

nowa-oferta-pracy
Asia Hostyńska, 12 października 2016

Mamy świetną wiadomość! Już są! Przygotowaliśmy całkowicie nowy wygląd ofert pracy w Crossjob. Więcej parametrów, więcej informacji, większa precyzja. Mamy nadzieję, że spodobają Wam się oraz dostarczą dużo przydatnych informacji o pracy na danym stanowisku.