Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

98. Spotkanie Data Community Śląsk

98-spotkanie-data-community-slask
Wydarzenie:
98. Spotkanie Data Community Śląsk
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
25.01.2024 (czwartek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Strefa Centralna
Adres:
pl. Sejmu Śląskiego 2
Agenda:

18:10 - 18:55 Marcin Szeliga Copilot – Twój inteligentny asystent

18:55 - 19:40 Pizza & Networking

19:40 - 20:30 Aleksandra Kowalczuk Zastosowanie metod zaawansowanej analizy tekstu w badaniach literatury naukowej

Opis:

Od tematów AI już pewnie nigdy nie uciekniemy… trzeba je oswoić i wkomponować w codzienność. Na pierwszym w tym roku meetupie proponujemy spotkanie ekspertami potrafiącymi pokazać akademicką i praktyczną stronę AI. Do tego: jak zwykle smaczna pizza i okazja do networkingu.


Abstrakty sesji:

Copilot – Twój inteligentny asystent

Czatboty oparte na dużych modelach językowych, takie jak Microsoft Copilot, zmieniają sposób w jaki używamy komputerów i Internetu. Korzystamy z nich nie tylko do wyszukiwania odpowiedzi w ogólnodostępnych i prywatnych danych, ale również do generowania treści (maili, postów, grafik i artykułów), analizowania, generowania i podsumowywania danych w różnych formatach, czy tłumaczenia tekstów. Zapraszam na sesję, w trakcie której:

· Poznasz chatbota Microsoft Copilot

· Dowiesz się, jak działają duże modele językowe

· Nauczysz się w pełni korzystać z możliwości Copilota dzięki opanowaniu inżynierii promptów i technik dostosowywania agenta do naszych preferencji i stylu

· Poznasz tajną broń inteligentnych agentów — mechanizm RAG pozwalający uzupełniać prompty o dane automatycznie znalezione we wskazanych dokumentach.


Zastosowanie metod zaawansowanej analizy tekstu w badaniach literatury naukowej

Postępy w rozumieniu, przetwarzaniu i generacji języka naturalnego otworzyły nowe możliwości wydobywania informacji z tekstu w celu generowania hipotez i wspierania odkryć naukowych. Ze względu na stale rosnącą objętość literatury naukowej, istnieje realna potrzeba ułatwienia naukowcom dostępu do zasobów wiedzy publikowanych na całym świecie i szybkiego wyciągania z nich trafnych wniosków. Wykorzystanie zaawansowanych modeli językowych oraz obliczeń dużej mocy może znaleźć zastosowanie m.in. w medycynie.

W ramach wystąpienia zostanie omówiony przypadek analizy literatury dotyczącej innowacyjnej terapii onkologicznej CAR-T w połączeniu z możliwościami algorytmów i gotowych narzędzi do ekstrakcji wiedzy z tekstu.


Uczestnicy (1):

Profile pracodawców

Podobne wydarzenia