Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij
To wydarzenie już się odbyło. Sprawdź nadchodzące wydarzenia

WarszawQA #22

Wydarzenie:
WarszawQA #22
Typ wydarzenia:
Spotkanie
Kategoria:
IT
Tematyka:
Data:
13.03.2018 (wtorek)
Godzina:
18:00
Język:
polski
Wstęp:
Bezpłatne
Miasto:
Miejsce:
Aviva - Inflancka
Adres:
Inflancka 4B - wejście na lewo od Green Caffe
Opis:

Prezentacja #1 Arnika i Jarosław Hryszko : "AI ramie w ramię z testerem (i programistą)"


Sztuczna inteligencja wkracza pod strzechy. Potrafi rozpoznawać choroby, prowadzić samochody i pisać głupoty na Tweeterze. Umie też przewidywać, które elementy dopiero co stworzonych programów komputerowych okażą się najbardziej błędogenne. Czy taka informacja może przydać się testerom? Czy dzięki niej można lepiej zaprojektować bądź zaplanować testy? My już to sprawdziliśmy wielokrotnie - i to na żywym, korporacyjnym organizmie. O tym, a także co z tego wynikło i czy Wy też powinniście spróbować, będziemy chcieli Wam opowiedzieć.


Prelegenci:

  • Arnika Hryszko - Doświadczona testerka oprogramowania, Professional SCRUM Master i trenerka. Od 2008 roku przeszła całą ścieżkę testera-profesjonalisty, począwszy od testów manualnych, wydajnościowych i bezpieczeństwa, poprzez web serwisy, aplikacje mobilne, hurtownie danych, business intelligence, systemy wbudowane i zaawansowaną automatyzację, na zastosowaniu mechanizmów sztucznej inteligencji w testowaniu kończąc. W pracy, oprócz zabiegania o najwyższą jakość testowanych systemów, szczególnie ceni sobie bliską współpracę z osobami odpowiedzialnymi za inne obszary tworzenia aplikacji. Pomaga zrozumieć, że testowanie to nie wytykanie błędów, a integralna część procesu wytwarzania oprogramowania.

Poza godzinami pracy podróżuje, żegluje, wspina się i strzela.


  • Jarosław Hryszko:

Kierownik projektów informatycznych, Project Manager Professional (PMP), specjalizujący się w zapewnieniu jakości w tworzeniu oprogramowania. Praktyk, nauczyciel akademicki, naukowiec, którego zainteresowania naukowe skupiają się wokół problemów związanych z jakością kodu i sposobów ich eliminacji. Certyfikowany Scrum Master.

Od 2013 prowadzi badania nad wykorzystaniem analityki predyktywnej

w zapewnieniu jakości w projektach tworzenia i rozwoju oprogramowania.

Prywatnie niestrudzony krytyk otaczającej rzeczywistości, niekoniecznie tej wirtualnej.


Więcej szczegółów dostępnych jest pod linkiem do wydarzenia.



Profile pracodawców

Podobne wydarzenia