Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

Czy QA Tester (tester oprogramowania) to poszukiwany pracownik?

Artykuł Sponsorowany
09 grudnia 2019
Czy QA Tester (tester oprogramowania) to poszukiwany pracownik?

Zapotrzebowanie na pracowników w branży IT z każdym rokiem wzrasta, a ilość talentów dostępnych na rynku pracy nadal nie jest wystarczająca. Sektor IT jest bardzo dynamiczny oraz posiada liczne specjalizacje, gdzie generowane są miejsca pracy nie tylko dla programistów, ale także dla innych kompetencji potrzebnych w procesie wytwarzania produktów oraz dostarczania usług.


Dla osob chcących się przekwalifikować, wejście do tej branży wiąże się z wieloma wyzwaniami. Wymaga zainwestowania czasu oraz pieniędzy w rozwój oraz postawienia na jeden z języków programowania czy technologię spośród bardzo wielu dostępnych. Skąd osoba chcąca rozpocząć karierę w IT ma mieć pewność, że nie straci czasu i pieniędzy? Dodatkowo, trzeba być naprawdę dobrym kandydatem, ponieważ konkurencja znacznie urosła. Zatem – czy w ogóle warto?


Testowanie jest jednym z obszarów, dla których próg wejścia wydaje się być niższy niż przykładowo dla programowania czy administrowania bazami danych. Jednocześnie doświadczeni testerzy są bardzo poszukiwani na rynku pracy. Dla wielu firm tworzących oprogramowanie konieczność zatrudniania programistów była od zawsze oczywistością, natomiast w mniejszym stopniu biznes adresował potrzebę zapewnienia jakości. Dzisiaj wiemy, że te kompetencje także są kluczowe dla finalnego wyniku pracy zespołów technicznych - mówi Wojciech Lech – Trener QA z firmy Sapiens. 


Sapiens to globalny dostawca oprogramowania dla branży ubezpieczeń i finansów, zatrudniająca ponad 3 tysiące pracowników na świecie, a w Polsce ponad 200 specjalistów IT w takich obszarach jak development, quality assurance, business analytics czy devops. 


Oferuje kompleksowe rozwiązania dotyczące ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych, ubezpieczeń na życie, ubezpieczeń emerytalnych i rentowych, a także oprogramowanie do zarządzania biznesowego. Produkty te są uznawane za najbardziej zaawansowane technologicznie i oferujące najszerszy zakres funkcjonalności.


W ramach zatrudnienia w Sapiens początkujący tester może rozwinąć skrzydła i poznać świat prowadzenia dużych projektów IT. 


Wojciech Prasjar, QA Manager w Sapiens podkreśla Projekt QA Tester różni się od zwykłej „szkoły testowania” ponieważ jest prowadzony pod zdefiniowane potrzeby pracy w firmie. Przygotowane materiały szkoleniowe bezpośrednio odnoszą się zarówno do metodologii pracy w projektach Sapiens jak również do narzędzi, z których korzystamy. Osoby uczestniczące w programie skupiają się przede wszystkim na wiedzy i umiejętnościach, które wykorzystają w codziennej pracy. Podstawy testowania czy standard ISTQB jest również w siatce zajęć, co zapewnia kandydatom usystematyzowaną wiedzę ogólną. 


Pod 3 udanych edycjach kursów z gwarancją zatrudnienia dla Developerów - czas na Testerów! Sapiens po raz czwarty poprowadzi projekt rekrutacyjno-szkoleniowy, gdzie wraz ze szkołą programowania Software Development Academy wyszkoli grupę kandydatów, finansując im 70% wartości kursu i dając jednocześnie gwarancję pracy po zdanym egzaminie.


Projekty rekrutacyjno-szkoleniowe, realizowane z SDA to dla nas efektywny sposób szkolenia i wdrażania nowych pracowników, którzy są zmotywowanymi do rozwoju i dobrze przygotowani do pracy. Dla kandydatów to także korzystna oferta, ponieważ ryzyko finansowe i czasowe jest zminimalizowane, a perspektywa pracy bardzo realna. Nasze dotychczasowe doświadczenia są bardzo dobre, a inwestycja spłaca się wieloma pozytywnymi przykładami rozwoju zawodowego naszych pracowników. mówi Ewa Szroborz, Dyrektor HR Sapiens.


Oferta kursu Be Sapiens – Join IT vol. 4, skierowana jest do osób swobodnie komunikujących się w języku angielskim (ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień technicznych), posiadających wykształcenie techniczne, ścisłe (matematyka, fizyka, chemia, ekonometria, informatyka, biotechnologia itp.), choć oceniane są głównie predyspozycje, więc dopuszczalne jest wykształcenie humanistyczne. Z pewnością niezbędne jest analityczne myślenie oraz umiejętność pracy w zespole. Z doświadczenia wiemy, że na stanowisku testera oprogramowania doskonale odnajdują się osoby doświadczone w pracy na stanowisku specjalisty ds. wsparcia technicznego (np. quality support, IT helpdesk). – mówi Wojciech Lech. 


Osoba, która zdecyduje się wziąć udział w projekcie, po 5 tygodniowym szkoleniu oraz zaliczonym teście otrzyma oferte zatrudnienia i dołączy do katowickiego zespołu testerów dbających o jakość produktu IDIT, będącego własnością i bazowym systemem Sapiens, skierowanym do sektora ubezpieczeń majątkowych. Praca QA Testera polegać będzie w głównej mierze na analizie specyfikacji wymagań, tworzeniu w oparciu o nią przypadków testowych oraz wykonywanie ich zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. W codziennej pracy QA Tester wspierany będzie przez managera projektu oraz zespół developerów i analityków. Przydadzą się więc także pewne umiejętności miękkie, np. współpraca i komunikacja w zespole, umiejętność prezentacji rozwiązań, podstawowa etykieta biznesowa.

Ogromną zaletą udziału w projekcie jest wejście od razu w bardzo ciekawe, międzynarodowe projekty i możliwość rozwijania narzędzi o zasięgu globalnym. 


Wraz z rozpoczynającym się nowym rokiem, może najwyższy czas na podjęcie nowego wyzwania zawodowego? Jeśli rozważasz zostanie Testerką/Testerem to dzięki projektowi Be Sapiens- Join IT vol.4 masz na to szansę! Nie czekaj i zgłoś się na www.sdacademy.pl/kursy/be-sapiens-4 do 12 stycznia i wykonaj pierwszy krok w kierunku branży IT!


więcej informacji:

* spotkanie informacyjne: https://crossweb.pl/wydarzenia/spotkanie-informacyjne-qa-tester-styczen-2020/

* oferta pracy: https://crossweb.pl/job/oferty-pracy/sda-qa-tester/


---

autorem artykułu jest: Urszula Szymajda-Grzegory, Koordynator Projektów Marketingowych w Software Development Academy

Blog - najnowsze wpisy